• سلام دوستان کام به کام از اولین روز ماه مبارک رمضان دوباره شروع به فعالیت کرده است امید واریم که هیچ وقت دیگه این فعالیت قطع نشود و همیشه مستمر باشد با امید روزای بهتر

پژوهش های اخیر، برتری ie10 در حفظ حریم خصوصی کاربران را تایید می کنند...

hanane

عضوعلیرضا برادران - دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۰
مایکروسافت در زمینه تصمیم به استفاده از ویژگی Do Not Track در IE10 به صورت پیش فرض٬ حسابی سر و صدا به پا کرد٬ و حالا طبق اظهارات این شرکت قابلیت مذکور در نسخه پیش نمایش IE11 بهبود بیشتری هم یافته.

مطالعه ای جدید بر مرورگرهای غالب وب یعنی کروم، فایرفاکس٬ IE10 و سافاری مشخص کرده که در این بین IE10 بهترین حفاظت از حریم خصوصی کاربران را دارا است؛ البته این مسئله فقط به ویژگی Do Not Track بر نمی گردد٬ چراکه هنوز حساب خاصی نمی توان روی آن باز کرد.
بر اساس مطالعه اخیر
، IE10 تنها مرورگری است که در میان این چهار مرورگر، اجازه انتخاب از بین یک یا چند فهرست حفاظت از ردگیری را می دهد. هر چهار مرورگر مورد بررسی، درباره وبگاه هایی که اقدام به تعیین مکان کاربر می کنند هشدار می دهند. در زمینه کوکی های third-*party، فایرفاکس و کروم به آنها اجازه عبور می دهند در حالی که سافاری به طور پیش فرض همه را مسدود می کند.به گفته انجام دهندگان این مطالعه: «IE به صورت پیش فرض همه کوکی های third-*party را مسدود نمی کند، اگرچه این مرورگر کوکی های third-*party که Compact Privacy Policy ندارند را عبور نمی دهد. همچنین از عبور کوکی های ذخیره کننده داده هایی که امکان دسترسی به کاربر بدون خواست وی را می دهد، جلوگیری می کند. و نیز کوکی های first party که اطلاعات کاربر را برای دسترسی بی اجازه به او ذخیره می کنند، مسدود می نماید.


قابلیت Do Not Track بر خلاف IE10 در دیگر مرورگرها به طور پیش فرض فعال نیست و حتی در سافاری و کروم فعال کردن دستی آن، کار ساده ای نیست. اگرچه همین مطالعه تاکید دارد که فعال بودن Do Not Track در IE10، به این معنی انجام دادن کاری اضافه بر بیانیه حفظ حریم خصوصی مایکروسافت نخواهد بود.


در نهایت آنچه از این مطالعه بر می آید این است که افرادی که از IE10 برای گشت و گذار در وب استفاده می کنند در قیاس با کاربران کروم، فایرفاکس و سافاری از حفاظ بهتری برای حریم خصوصی خود استفاده کرده اند. شما هم با این نتیجه گیری موافق هستید یا نظری متفاوت از مطالعه کنندگان دارید؟
 
بالا