• سلام دوستان کام به کام از اولین روز ماه مبارک رمضان دوباره شروع به فعالیت کرده است امید واریم که هیچ وقت دیگه این فعالیت قطع نشود و همیشه مستمر باشد با امید روزای بهتر

هنر عکاسی و خبرهای ان در کام به کام

yasi

عضو
شنبه 5 بهمن 1392

کارگاه آموزشی یک روزه نورپردازی و عکاسی پرتره در برج میلادتهران


سمینار و کارگاه آموزشی یک روزه نورپردازی و عکاسی پرتره در آتلیه و فضای باز، در برج میلاد تهران برگزار میشود.به گزارش همشهری آنلاین، «سمینار نورپردازی و عکاسی پرتره» با حضور رامین کاکاوند پنجشنبه چهارم بهمن ماه 92 از ساعت 9:30 تا 18در مرکز همایش های برج میلاد تهران (به همراه پذیرایی، نهار، بازدید از برج میلاد) برقرار خواهد شد.


این کارگاه ها به منظور شناخت بیشتر و کاربردی نور و نورپردازی در عکاسی پرتره است که در این کارگاه به صورت تئوری به مباحثی مانند مبانی نور و روشهای صحیح نورسنجی، تعیین تراز سفیدی صحیح، شناخت نور و نسبت میان منابع نوری میپردازد و همچنین در بخش عملی، جهات نورپردازی پرتره و ارائه چیدمان High Key و Low Key کار خواهد شد.سر فصل مباحث مورد برسی در این کارگاه به شرح زیر است:نحوه صحیح و اصولی نورپردازی حرفه ای پرتره در آتلیه و فضای باز با فلاش (ترفند های نورپردازی در فضای باز)نحوه فیگوردهی اصولی و صحیح به سوژه


مدیریت رنگ تصاویر و پردازش تصاویر RAW در کامپیوترنحوه به کارگیری از حد اکثر قابلیت های تجهیزات در نورپردازی آتلیه و فضای بازبرای کسانی که در سمینار شرکت میکنند گواهی حضور و کارت برنزی باشگاه هواداری برج میلاد اعطا خواهد گردید.علاقه مندان جهت شرکت در این سمینار با شماره 88623644 تماس بگیرند.
 

yasi

عضو
سمینار تخصصی حقوق عکاسان برگزار میشود


همزمان با برگزاری نخستین جشنواره سراسری عکس برج میلاد تهران سمینار تخصصی حقوق عکاسان در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار میشود.به گزارش همشهری آنلاین، دبیرخانه نخستین جشنواره سراسری عکس برج میلاد تهران، در نظر دارد سمینار تخصصی حقوق عکاسان، با حضور پوریا اسدی دبیر جشنواره، رامین کاکاوند رییس کمیته داوران جشنواره، قضات و وکلای دادگستری در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار کند.سمینار «حقوق عکاسان» با هدف بهبود روند حقوقی و هنری، آشنایی از قوانین و مقررات و نحوه برگزاری جشنواره برای عکاسان برپا خواهد شد.در این دوره سعی میشود از اساتید مجرب جهت آموزش استفاده شود، که این سمینار، فرصتی است تا عملکرد و دستاوردهای عکاسان مورد ارزیابی قرار گیرد و هنرمندان بتوانند از لحاظ حقوقی از آثارشان دفاع کنند.
این سمینار در روز 3 بهمن ماه سال جاری از ساعت 16 آغاز خواهد شد و همچنین ثبت نام برای عموم آزاد است.علاقمندان میتوانند جهت ثبت نام به دبیرخانه جشنواره سراسری عکس برج میلاد تهران واقع در برج میلاد، مرکز همایش های برج میلاد مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 88623644 تماس بگیرند.
 

yasi

عضو
عکس روز: آبکند پاریا
هیچ شگرد دیجیتالی در این عکس به کار گرفته نشده است. آبکند «پاریا» واقعا به همین اندازه شگفت آور است.براي نمايش در سايز اصلي بر روي نوشته كليك كنيد ، مشخصات تصوير هست 600 در450 پيكسل .


کانیون یا آبکند پاریا دیواره هایی برافراشته با نمایی لایه لایه با جلای بیابانی، آمفی تئاترهای سنگی عظیم سرخرنگ، قوسهای ماسه سنگی، شیبهای پلکانی پوشیده از گیاهان و باغهای معلق دارد.منطقه طبیعی کانیون پاریا - صخره های ورمیلیون با وسعتی ۱۱۲۵۰۰ جریبی از شمال آریزونا تا جنوب یوتا کشیده شده است.تنده ۹۱۴ متری که به نام صخره های ورمیلیون شناخته میشود، با چهره ماسه سنگی ضخیم ناواجو، شیب های نفس گیر و تند، فرکندهای دندانه دار، و ظاهر مجموعا لختش بر بقیه این منطقه طبیعی حکفرمایی میکند.رنگ ها و بافت ها در این منطقه با دگرگونیهای نور و آب و هوا مرتبا تغییر میکنند و چشم اندازی جادویی ایجاد میکنند که به همان اندازه که در عکس ها به نظر میرسد، گیرا است.
 

yasi

عضو
دهم اردیبهشت؛ روز ملی خلیج فارسهمشهری آنلاین:خلیج فارس آب راهی است که در امتداد دریای عمان و در میان ایران و شبه جزیره عربستان قرار دارد. خلیج فارس در واقع محور ارتباط بین اروپا، آفریقا، آسیای جنوبی و جنوب شرقی است. نام تاریخی این خلیج، در زبانهای گوناگون، ترجمه عبارت خلیج فارس یا دریای پارس بوده است. همچنین در تمام سازمانهای بین المللی نام رسمی آن «خلیج فارس» است.

دهم اردیبهشت؛ روز خلیج فارس
 

yasi

عضو
[h=2] ماه چگونه خونین شد؟
[/h]
همشهری آنلاین:
ماه گرفتگی کاملی که چند روز پیش در آمریکای شمالی رخ داد، مناظری جالب توجه را در آسمان خلق کرد و به سوژه عکاسی بسیاری از عکاسان آماتور و حرفه ای علاقمند به نجوم تبدیل شد.

براساس گزارش NBC، مایک مزول یکی از عکاسانی است که این پدیده را در منطقهای در تگزاس آمریکا به تصویر کشید و برای این کار هفت ساعت زمان صرف کرد تا بتواند مراحل مختلف این ماه گرفتگی را در فواصلی 10 دقیقه ای به ثبت برساند.در این تصویر که در دشتی پوشیده از گلهای آبی رنگ Bluebonnet در منطقه انیس تگزاس به ثبت رسیده، به خوبی میتوان مراحل مختلف گرفتن ماه را از ابتدا تا زمان خونین شدن آن و بازگشت دوباره به حالت عادی مشاهده کرد.
 

yasi

عضو

دوشنبه 29 اردیبهشت 1393
نمایش واقعیت با عکسهای آزار دهنده
مریم زندی معتقد است، عکسهای آزاردهنده و ناراحت کننده به عنوان بخشی از واقعیت باید منتشر و دیده شوند.به گزارش ایسنا، این عکاس درباره انتشار و به اشتراک گذاری عکس های مستند اجتماعی با موضوع واقعیت های تلخ، اظهار کرد: به اعتقاد من عکسهای آزاردهنده حوزه مستند اجتماعی نیز مانند بقیه عکس ها نیاز به دیده شدن و به اشتراک گذاشته شدن دارند.


لازم نیست هر عکسی که منتشر میشود، زیبا باشد. عکسهای ناراحت کننده هم بخشی از واقعیت هستند و باید نشان داده شوند.


او افزود: این عکس ها باید نمایش داده شوند به امید اینکه فایده ای داشته باشند و بتوانند ذهن ها را روشن کنند.


البته منظور من، بعضی عکسها که حالت بیمارگونه دارند و به شدت فجیع هستند، نیست، اما آزار حیوانات، فقر، گرسنگی و فلاکت میتواند برای موثر واقع شدن و تلنگر زدن به انسانها منتشر و دیده شوند.


زندی درباره میزان تاثیرگذاری این عکس ها گفت: اینکه یک عکس مستند اجتماعی عکس قابل قبول و دارای اصول هنری باشد، به کار خود عکاس بستگی دارد، اما در نهایت ثبت واقعه مهم است.


اگر عکاس بتواند در لحظه وقوع یک اتفاق تلخ و دردناک، خونسردی خود را حفظ کند، میتواند بعد هنری را هم در نظر بگیرد، ولی همان طور که همه ما میدانیم پیام و تأثیرگذاری یک عکس مستند اجتماعی از بعد هنری آن ارزشمندتر و ارجح تر است.


او ادامه داد: عکاس هم مانند همه انسانها هنگام وقوع حادثه یا دیدن یک صحنه دردناک آزار میبیند و منقلب میشود، اما خود من در این مواقع سعی میکنم اصلا به احساساتم فکر نکنم.


البته اگر بتوانم تأثیری بر حادثه داشته باشم ترجیح میدهم دوربین را کنار بگذارم، اما وقتی کاری از دست من برنمی آید میتوان با ثبت واقعه به ماندگار شدن آن و تأثیرگذاری اش کمک کرد.


مواقعی شده که هنگام عکاسی به قدری تحت تأثیر قرار گرفتهام که گریه کردهام، اما در عین حال سعی کردم بر احساساتم نیز غلبه کنم.


این عکاس همچنین به اولویت احساس و وضعیت سوژه در عکاسی مستند اجتماعی اشاره و اظهار کرد: به نظر من عکاس حق ندارد باعث اذیت و ناراحتی کسی شود.


در شرایط مختلف نزدیک شدن به سوژه متفاوت است. اگر یک فرد در شرایطی باشد که نخواهد کسی از او عکس بگیرد، عکاس باید به حقوق او احترام بگذارد، چون او در موضع ضعف قرار دارد و آزار میبیند.


زندی خاطر نشان کرد: عکاس حق ندارد به رنج کسی اضافه کند. درباره حیوانات هم همین طور است، آنها هم وقتی در شرایط بدی قرار میگیرند به اندازه انسانها از اینکه کسی دائم از آنها عکس بگیرد، آشفته میشوند.

 
آخرین ویرایش:

yasi

عضو
چهره واقعی گلهای بهاری را ببینید


همشهری انلاین


عکاسی کلوزآپ از مجموعهای از گلهای بهاری که در گوشه وکنار زمین میرویند، چهره واقعی این گیاهان زیبا را نمایش میدهد که تفاوت زیادی با تصویری دارند که انسان از گلها درک میکند.
کلوزآپ گلهای بهاری
دانههای گل بنفشه
براساس گزارش گاردین، این تصاویر جالب توجه هنر گروه عکاسی میکروسکوپی آلمانی به نام چشم علم یا Eye of Science است، گروهی متشکل از یک عکاس بهنام الیور مکس و زیست شناسی به نام نیکول اوتاوا.
 

yasi

عضو
[h=2] آخرین غروب سال ۹۲
[/h]
تهران پارک لاله، پنج شنبه ۲۹ اسفند ۹۲ ساعت ۵ بعدازظهر.عکسها از فرزان طالبی:


آخرین غروب سال ۹۲
عکس: فرزان طالبی


 

yasi

عضو
[h=2] جذاب و دیدنی مثل این حبابهای صابون
[/h]


حبابهای منجمد برخلاف حبابهای دمیده شده در هوای گرم هستند...آنها بسیار زیبا، جذاب و خیره کننده هستند.حباب صابون
عکاسی از حباب صابون در دمای انجمادعکاسی از حبابهای صابون در دمای انجماد؛ هنر خاص خود را میطلبد. تصاویر این هنرنمایی بسیار زیبا و دیدنی شده است

هنگامی که شما در دمای انجماد در حباب صابون میدمید یا فوت میکنید، اینگونه شکل میگیرند. گویی سحری یا جادویی اتفاق میافتد.


حبابها گویی در یک خواب زمستانی فرو رفتهاند و بسیار سنگین و سرگرم کننده حرکت میکنند و فرو میریزند. اینجا دیگر این حبابها معنای کاملا جدیدی از خود ارائه میدهند.


این تصاویر در یک روز فوق العاده سرد و در دمای 10 درجه فارنهایت (منفی 12 درجه سانتیگراد ) یا حتی کمتر گرفته شده است. در چنین دمایی کمتر کسی دلش میخواهد از جای گرم و نرم خود خارج شود، چه برسد به عکاسی در چنین هوایی آن هم از حباب صابون... با وجود این، عکاس هنرمند این حبابها دست به این ابتکار زیبا زده است.


حبابهایی که بلافاصله بعد از رها شدن در هوا رو به خاموشی میروند. اما حبابهایی بودند که طول عمرشان کفاف مشهور ساختن این عکاس هنرمند را داشتند.در چنین دما و هوایی حبابها به محض خارج شدن به شکل کاملا گرد و شفاف شروع به برداشتن چین و چروک کرده و به ناچار مانند یک شیشه خرد میشوند. سرما باعث میشود که هوای داخل حبابها کمتر متراکم شده و حبابها کمی دیرتر از حد ممکن فرو ریخته و از بین بروند.


اگر شما هم خوش شانس، باشید میتوانید مراحل یخ زدن این حبابها را ببینید. حتی ممکن است قادر به انتخاب حباب یخ زده تا قبل اینکه پشت سر از بین بروند، باشید.


سوزان بایرلی عکاس این تصاویر اهل کانادا است. او این تصاویر را با یک دوربین کانن 50D و یک لنز 28-135mm گرفته است. این تصاویر در نوع خود خارقالعاده هستند.


این بانوی عکاس میگوید؛ اول این کار برای من و پسرم یک بازی سرگرم کننده بود ولی زیبای خیره کننده این حبابها در دمای انجماد که گاهی حتی به 40 درجه زیر صفر نیز میرسد، مرا به عکاسی از آنها تشویق و ترغیب کرد.
حال به این تصاویر نگاه کنید! حبابهای منجمد، برخلاف حبابهای دمیده شده در هوای گرم هستند...آنها بسیار زیبا،جذاب و خیره کننده هستند.منبع: firsttoknow
 

yasi

عضو
یک برش از زندگی حاجی فیروزهمشهری آنلاین:

محمد و سیاوش بعدازظهرها در آستانه سال نو نقش حاجی فیروز را برای امرار معاش در خیابانها بازی میکنند. محمد که اهل شمال کشور است در تهران دستفروشی میکند. او صبحها،وقتی همسرش برای کار کردن به بیرون خانه میرود از دو کودک خود نگهداری میکند.
 

yasi

عضو
بال پروانه از نمای نزدیک

همشهری انلاین

«لیندان گلدهیل» توسط میکروسکوپ از بال پروانهها عکس هایی انداخته است که ۱۷ برابر بزرگتر از اندازه واقعی است و با چشم غیر مسلح قادر به دیدن آن نیستیم.

تصاویر میکروسکوپی از بال پروانهها
خبرگزاری فارس


 

yasi

عضو
[h=2] سیگنال جواب گرفت؛ عکس اول
[/h]

سیگنال، جایزه نخست مسابقه عکاسی ورلدپرس را از آن خود کرد. این عکس را "جان استانمیر" گرفته است.سیگنال، عکس برنده، مسابقه عکاسی ورلد پرس World Press Photo در سال 2014 است. عکس را "جان استانمیر"، عضو آژانس عکاسیVII، گرفته است.استانمیر یک عکاس حرفهای و اهل امریکا است که از سال 1998 با نشنال جئوگرافیک و تایم همکاری میکند. او در افغانستان عکاس جنگ بوده و علاوه بر آن او هفت سال در منطقه آسیا کار کرده و در زمان جنگهای استقلال و سقوط حکومت اندونزی در صحنه حاضر بوده و به عنوان عکاس، عکسهای خبر تهیه کرده است.عکس برنده جایزه نخست، یکی از عکس جالب او است که از مهاجران آفریقایی در ساحل جیبوتی در شبهنگام گرفته است. در این عکس مهاجران آفریقایی گوشیهای موبایل خود را بالا گرفتند تا بتوانند از سرویسهای مخابراتی سومالی همسایه آفریقا سیگنال بگیرند، هزینه سرویسهای سومالی به مراتب برای آنان ارزانتر است و به این ترتیب آنها با هزینه کمتری میتوانند با دوستان و اقوام خود صحبت کنند.جیبوتی، یک ایستگاه برای مهاجران سومالی، ایتوپی و اریتره، محسوب میشود. مهاجرانی که در جستجوی زندگی در اروپا و خاورمیانه هستند به اینجا پناه میبرند.
منبع: ورلد پرس فتو
 

yasi

عضو
شنبه 10 آبان 1393

[h=3] آیین علم بندان در شهر ماسوله [/h]


ساکنان روستای ماسوله در گیلان در آستانه شب هفتم محرم هر سال با برگزاری مراسم سنتی علم بندان خود را برای عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) آماده میکنند.


آیین مذهبی علم بندان در ماسوله
خبرگزاری مهر
دسته های عزاداری ماسوله از چهار محله اين روستا به طرف بقعه اصلی روستا حرکت میکنند و با برگزاری عزاداری علمهای خود را که از روز قبل به این محل بردهاند تحویل گرفته و هر کدام از دستهها به محله خود باز میگردند.همشهری آنلاین
 

yasi

عضو
[h=3] برنج ریزان
[/h]


هندوها در روز ۲۴ اکتبر (۲ آبان) ۲۰۱۴ آماده دریافت برنجی میشوند که مقامات معبد در هنگام جشنواره «آناکوت» (Annakut) در کلکته هند پخش میکنند.


آناکوت در نخستین روز قرص کامل ماه در ماه قمری هندی «کاتریک» است ( که با طلوع ماه جدید در نوامبر شروع میشود و هشتمین ماه سال است) كه گرامی داشته میشود و در آن ۵۶ نوع غذا تهیه و میان مردم توزیع میشود.همشهری آنلاین
 

yasi

عضو

جمعه 16 آبان 1393دسته ای از سارها روز پنجشنبه ۶ نوامبر (۱۵ آبان) ۲۰۱۴ در نزدیکی شهر گرتنا در اسکاتلند دیده میشوند.


سارها هر سال دو بار در ماههای فوریه و نوامبر به این منطقه میآیند.منبع: آسوشیتدپرس
 

yasi

عضو
[h=3] گای فاکس در هنگ کنگ
[/h]

معترضان طرفدار دموکراسی با نقاب های «گای فاکس» روز چهارشنبه ۵ نوامبر (۱۴ آبان) ۲۰۱۴ یک قطار متروی هنگ کنگ را به عنوان مکانی برای اعتراض اشغال کرده اند.
این اعتراض بخشی از اقدامات جنبش نافرمانی مدنی «مرکز شهر را اشغال کن» (Occupy Central) است که در «شب گای فاکس» (Guy Fawkes Night) در هنگکنگ انجام میشود.دانشجویان هنگ کنگی که خواستار دموکراسی کامل در این شهر تحت حاکمیت چین هستند و امیدوارند این اعتراضات صدای شان را به گوش حاکمان حزب کمونیست در پکن برساند، قرار است روز پنجشنبه جزئیات کارزار جدیدشان را اعلام کنند.پنجم نوامبر موعد روز یا شب گای فاکس است، مراسمی سالانه که عمدتا بریتانیا برگزار میشود و با آتشبازی شبانه همراه است.سابقه این مراسم به اوايل قرن هفدم در انگلیس باز میگردد. در آن هنگام در دوره پادشاهی جیمز اول، کاتولیکها به شدت تحت فشار بودند، گروهی از آنان از جمله مردی به نام گای فاکس قصد داشتند با انفجار بشکههای باروت در زیر پارلمان در روز ۵ نوامبر هنگام حضور پادشاه او را بکشند. اما با لو رفتن این طرح، گای فاکس دستگیر شد و زیر شکنجه به جزئیات آن اعتراف کرد و بعدا اعدام شد.از آن هنگام این روز در بریتانیا با آتشبازی شبانه گرامی میشده است.

در سالهای اخیر روز گای فاکس از محدوده بریتانیا خارج شده، اهمیت جهانی پیدا کرده و معنای آن هم دگرگون شده است و این گسترش تا حدی مدیون رشته رمانهای تصویری آلن مور و دیوید لوید و اقتباس سینمایی بعدی آنها با نام V for Vendetta در سال ۲۰۰۶ است که قهرمان آن با نام V در یک دیستوپیا (کابوسآباد) نزدیک به زمان حال برای سرنگونی یک حکومت توتالیتر تلاش میکند.
این قهرمان همیشه ماسکی نمادین با چشمهای باریک و سبیلی سیاه و شاخص (اقتباسشده تصاویر مقوایی مراسم روز گای فاکس) بر چهره دارد.
همشهری آنلاین
 

yasi

عضو
[h=3]ماهی ماندارین
[/h]
یک ماهی ماندارین (با نام علمی Synchiropus splendidus) روز ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان) در آکواریوم باغوحش بازل سوئیس شنا میکند.
ویواریوم (vivarium) این باغوحش حاوی حدود ۶۰۰۰ جانور از بیش از ۴۸۰ گونه متفاوت است.


همشهری

 

yasi

عضو
[h=3] پیاده روی شیشه ای
[/h]
عکاسان روز ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) ۲۰۱۴ از طریق پیاده روی شیشهای جدید پل تاور (Tower Bridge) در لندن به نمایی منحصر به فرد از رودخانه تیمس به دست می آورند.
هر کدام از پنل های این کف شیشه ای که در طول پیاده های سطح بالای پل قرار دارند، ۳۰ کیلوگرم وزن و قیمتی یک میلیون پاوندی دارند و به بازدیدکنندگان نمای جدیدی از این پل تاریخی بر روی رودخانه تیمس در لندن میدهد.


همشهری
 

yasi

عضو


[h=3] دنیل دی-لوئیس شوالیه شد [/h]

دنیل دی لوئیس، طی مراسمی که در کاخ باکینگهام اجرا شد، توسط پرنس ویلیام نوه ملکه انگلستان به مقام شوالیه ای رسید.براساس گزارش ميلآنلاين، پرنس ويليام، نوه ملكه انگلستان در مراسمي باشكوه كه در كاخ باكينگهام برگزار شد، به دنيل دي-لوئيس،هنرپيشه بريتانيايي-ايرلندي نشان شواليه اعطا كرد.

دي لوئيس 57 ساله كه اكنون با لقب شواليه شناخته ميشود، بهخاطر موفقيت هايي كه در حرفه هنرياش به دست آورده، از جمله دريافت سه جايزه اسكار، اين نشان را دريافت كرد.


دي لوئيس طي 30 سال فعاليت در حرفه بازيگري، بهخاطر تكنيك بازيگرياش بسيار مورد ستايش قرار گرفته است. وي پس از دريافت نشان شواليه از سوي پرنس ويليام گفت من كاملا شگفت زده و بسيار خوشحالم.


ويكه در وسواسي بودن در انتخاب نقشهايش بسيار مشهور است، از سال 1998 تاكنون تنها در پنج فيلم بازي كرده كه مشهورترين آنها فيلم لينكلن، زندگينامه رئيسجمهور آبراهام لينكلن، محصول سال 2012 است؛ فيلمي كه براي دي لوئيس سومين جايزه اسكار و چهارمين جايزه بفتا را به ارمغان آورد.
 

yasi

عضو
[h=3] تجمع دوستداران مرتضی پاشایی
[/h]
همشهری آنلاینطرفداران مرتضی پاشایی، خواننده پاپی که براثر بیماری سرطان درگذشت، در برابر بیمارستان بهمن تجمع کردند.
تجمع طرفداران مرتضی پاشایی
تجمع طرفداران مرتضی پاشایی
 
بالا