• سلام دوستان کام به کام از اولین روز ماه مبارک رمضان دوباره شروع به فعالیت کرده است امید واریم که هیچ وقت دیگه این فعالیت قطع نشود و همیشه مستمر باشد با امید روزای بهتر

هنر عکاسی و خبرهای ان در کام به کام

yasi

عضو
عکسهای برتر سال دوربین. نت 91 در ارسباران

همشهری آنلاین:
نمایشگاهی از برترین عکسهای سال 91 از جمعه 11 مردادماه در فرهنگسرای ارسباران برپا شده است.به گزارش ایسنا، احسان رافتی، دبیر اجرایی این نمایشگاه گفت: پنجمین نمایشگاه «عکسهای برتر سال دوربین. نت» که به عکسهای برتر عکاسان در سال 91 اختصاص دارد، در دو بخش آزاد و اینستاگرام برپا خواهد شد.در این دوره عکسهای 242 عکاس در بخش آزاد و 56 عکاس در بخش اینستاگرام حضور دارند.او افزود: برای انتخاب عکسها، پنج نفر به عنوان داور انتخاب شدند که برترین عکسهای عکاسان در سال 91 را برای حضور در نمایشگاه انتخاب کردند و این انتخاب از نوع داوری مسابقات عکاسی نبود، بلکه بیشتر جنبه نمایشگاهی آنها مدنظر قرار گرفت.رافتی همچنین گفت: این نمایشگاه بعد از اتمام، به صورت مجازی به آدرس top.doorbin.net بر روی وب منتشر میشود.همچنین آرشیو نمایشگاههای سالهای گذشته نیز بر روی این وبسایت قابل مشاهده است.افتتاحیه این نمایشگاه تا 17 مرداد از ساعت 9 تا 19 دایر است و علاقهمندان میتوانند به آدرس خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان جلفا، فرهنگسرای ارسباران مراجعه کنند.
 

yasi

عضو
عکس های آب در نگارخانه ایوان

نمایشگاه گروهی عکس با موضوع "آب" شنبه ۲۶ مردادماه در نگارخانه ایوان برپا میشود.

به گزارش همشهری آنلاین، در این نمایشگاه 43 تابلوی عکس از 31 عکاس با موضوع "آب" و در ابعاد 50 در 70 به نمایش گذاشته میشود.عکس های این نمایشگاه را اکرم غلامی، انسیه صداقتی، بابک سلطانی، بهزاد بافکار، حسن بهمن نژاد، رابعه میرخانی، ریحانه نجاری، زهرا اشکزری، سحر نجومیان، سروش خداوردی، سعیده دراج، سمیه مهری، سیما رستم زاده، شقایق بستانی، شمیم جباری، شهره گذشته، عباس عزیزپور، عطیه یوزباشی، غزاله هورشنیا، فواد یزدانی، فرناز هدایت، مازیار اسدی، مجتبی شفاهی، محمد ارشادی، محمد امینزاده، مطهره طهماسبی، ملیحه عبدلی، مهدیه تیموری، مهران صادری، نادر رهنما، هدیه هشترودی به ثبت رسانده اند.مرکز آموزش فرهنگ فیلم تهران طی فراخوانی از همه عکاسان دعوت کرده بود تا با ارسال عکس در این نمایشگاه شرکت کنند.بر این اساس، انتخاب بهترین عکس در روز افتتاحیه نمایشگاه توسط هنرمندان شرکت کننده انجام میپذیرد و به بهترین عکس هدایایی تقدیم میشود.نمایشگاه عکس با موضوع "آب" تا 31 مردادماه دایر است و علاقهمندان به منظور بازدید و خرید آثار این هنرمندان میتوانند از ساعت 15 الی 19 به آدرس خیابان آفریقا، چهارراه شهید حقانی، کوچه کمان، شماره 25 ساختمان مرکزی انتشارات علمی و فرهنگی "نگارخانه ایوان" مراجعه کنند.
 

yasi

عضو
تصاویر خودروی شخصی دکتر علی شریعتی

دکتر علی شریعتی در زمان حیات خود از این خودرو استفاده میکرد.

براي نمايش در سايز اصلي بر روي نوشته كليك كنيد ، مشخصات تصوير هست 600 در407 پيكسل .خودروی شخصی دکتر علی شریعتی
مسکوویچ - نمره مشهد • براي نمايش در سايز اصلي بر روي نوشته كليك كنيد ، مشخصات تصوير هست 600 در407 پيكسل .
 • براي نمايش در سايز اصلي بر روي نوشته كليك كنيد ، مشخصات تصوير هست 600 در403 پيكسل .

خودرو دکتر علی شریعتی «مسکوویچ» سرمهای رنگ با شماره شهربانی «32259 - مشهد» است که امروزه در داخل خانه وی نگهداری میشود.این خودرو سالها پیش به فردی در مشهد فروخته شده بود اما با پیگیریهای فراوان شهرداری تهران مجددا خریداری شد.خودرو مذکور در منزل دکتر شریعتی که در سال 1376 توسط شهرداری تهران به «موزه و مرکز فرهنگی دکتر علی شریعتی» تبدیل شد، نگهداری میشود.
 

yasi

عضو
پرتره های تاریخی در عکسخانه شهر

یکصد و هشتاد و هشتمین نمایشگاه موزه عکسخانه شهر با عنوان «محمدحسن میرزا: آخرین ولیعهد قاجار» گشایش یافت.

به گزارش ایرنا،در این نمایشگاه تعداد ۳۶ عکس پرتره تاریخی از محمدحسن میرزا در اندازه ۳۰ در۲۰ سانتیمتر به نمایش درخواهد آمد که عکاس این مجموعه یوسفخان یا هوسپخان هوسپیناس عکاسباشی از عکاسان معروف ارمنی در اواخر دوره قاجار در تبریز بوده است.تعدادی از این عکسها در قالب کتابی هم به چاپ رسیده است که در محل نمایشگاه ارائه میشود.محمدحسن میرزای قاجار، فرزند محمدعلی شاه قاجار (ششمین پادشاه سلسله قاجاریه) و ولیعهد برادر بزرگ خود احمدشاه قاجار بود.به دلیل اینکه احمدشاه فرزند نداشت محمدحسن میرزا در ماه شعبان ۱۳۲۷ قمری به ولایتعهدی برادرش احمدشاه برگزیده شد.نمایشگاه تا ۲۳ شهریور ۹۲ شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ و پنجشنبهها ۹ تا ۱۳ دایر است.روزهای جمعه و سایر ایام تعطیل نمایشگاه دایر نیست.
 

yasi

عضو
تصاویری از قبر رئیسعلی دلواری


پس از اشغال بوشهر در رمضان سال 1333 قمری، نیروهای انگلیسی قصد تصرف دلوار را کردند؛ محلی که پیش از آن، چند بار سربازان انگلیسی به آنجا یورش برده و هر بار طعم تلخ شکست را چشیده بودند.
نمایی از تندیس رئیسعلی دلواری
رئیسعلی دلواری
رئیسعلی دلواری همراه با یاران خود، علیه اشغالگران وارد نبرد شد و نیروهای متجاوز را که قریب به 5 هزار نفر بودند، تار و مار کرد. قیام مردم تنگستان روی هم 7 سال به طول انجامید.تصویری از محل شهادت رئیسعلی دلواری / خانه رئیسعلی دلواری
وی هنگام مبارزه با دشمنان در 12 شهریور 1294 شمسی برابر با 23 شوال 1333 قمری در سن 33 سالگی، از پشت سر هدف گلوله یکی از همراهان خائنش قرار گرفت و به شهادت رسید، اما نهضتی که او در جنوب ایران به راه انداخت تا سالها مایه وحشت انگلیسیها بود.

جنازه
رئیسعلی دلواری مدتی در روستای کله بند در نزدیکی امامزادهای دفن شد اما چندی بعد بنا بر وصیت او، به نجف اشرف انتقال یافت و در قبرستان وادیالسلام مجددا دفن شد.
روی سنگ قبر وی به فارسی نوشته شده است: «مرقد مطهر مرحوم رئیسعلی دلواری که در مبارزه با استعمار انگلیس به شهادت رسید.

فوت 1318 هجری».
تاریخ ذکر شده روی سنگ قبر درست نیست. وی در سال 1294 شمسی مصادف با 1333 قمری به شهادت رسید.
 

yasi

عضو
تصویر بلیت سفر به حج در سال 1327؛ رفت و برگشت با 2950 تومان


نویسنده یک کتاب با ارائه تصویری از یک بلیت قدیمی نوشت: هزینه رفت و برگشت به مکه معظمه در سال 1327 هجری شمسی تنها 2950 تومان بوده است.


تصویر بلیت رفت و برگشت مکه در سال 1327 شمسی
هزینه رفت و برگشت به مکه معظمه در سال 1327 تنها 2950 تومان بوده است
مهر نوشت: کتاب «مرند قدیم» تالیف میرهدایت سیدمرندی به تازگی در نشر «ایشیق» تبریز منتشر شده است. در بخش اسناد این کتاب، تصویر بلیت رفت و برگشت مکه که در سال 1327 شمسی صادر شده، درج شده است.
 

yasi

عضو
زیبا؛ چون این پرندگان کمیاب
هنر عکاسی دنیای خاص خود را دارد. در طبیعت هنر بسیار پیچیده و سختی است. هنر عکاسی نیز همچون سایر هنرهای زیبا دنیای بسیار پیچیده و عجیب و غریبی برای خود دارد.


هنر عکاسی
هنر عکاسی در طبیعت- پرندگان کمیاب


دنیایی که خلاقیت در آن پایانی ندارد. هنری که آمیزهای از تمامی هنرها شده است. عکاسی شاخههای بسیاری پیدا کرده است. یکی از این شاخهها عکاسی در طبیعت است که خود زیر شاخههای فراوانی همچون عکاسی از حیات وحش دارد که این نیز زیر مجموعه بسیاری چون عکاسی از پرندگان، خزندگان، پستانداران را ... شامل میشودتصاویر زیبای فوق متعلق به عکاسی از دنیای پرندگان است. البته پرندگانی از نوع کمیاب و نادر که در طبیعت به ندرت میتوان آنها را از نزدیک مشاهده کرد.همه میدانند که پرندگان یک بخش ضروری از جهان هستند. پرندگان انواع و تنوع بسیار دارند، برخی از آنها زیبایی وصف ناشدنی دارند به گونهای که وقتی آنها را میبینیم ، مات و شگفت زده میشویم.تصاویر این پرندگان زیبا و کمیاب برای شهرنشینان و پشت میز نشینان باید بسیار جذاب و خوشآیند باشد. آنها بسیار جذاب و شیرین هستند. شما هنگامی که آنها میبینید چارهای ندارید جز آنکه بگویید؛ "وای" چقدر زیبا به نظر میرسند."


بسیاری از مردم عاشق پرندگان هستند. حتی بعضی از این افراد آنها را شکار یا خریده و در قفس نگهداری میکنند. پرندههای چون شاهین، عقاب، طوطی، مینا، کبوتر و... به همین خاطر یادآوری میکنیم، این پرندهها در طبیعت و محیط زندگی خود زیبا، شاد و آوازخوان هستند. آنها را در طبیعت آزاد و رها کنید. همچنین امید است به کودکان خود آموزش دهیم که این پرندگان زیبا را با تیر کمان، هدف قرار ندهند. به آنها از همان کودکی، آموزش دهیم که احترام گذاشتن به طبیعت، حیات و زندگی سایر موجودات مانند زندگی خود او مهم است.


تنوع پرندگان موجود در کره زمین بسیار زیاد است. شاید پرندگان ناشناختهای بسیاری باشند که از دست این انسان در گوشهای از این کره خاکی برای خود زندگی میکنند
 

yasi

عضو
نیمرخ گلوله ها چگونه است؟بسیاری از آنچه درون یک تفنگ رخ میدهد بیخبرند، ماشه کشیده می شود، ماشه چکش را آزاد میکند، چکش با گلوله برخورد کرده و آن را آزاد میکند،اما درون هر یک از این گلوله ها چه میگذرد؟
نیم رخ گلوله ها
ساختار درون گلوله های مختلف
براساس گزارش وایرد، عکاسی به نام سابینه پرلمن برای نمایش دادن درون وحشیانه ترین سلاحی که تاکنون توسط انسانها ساخته شده، مجموعه عکسی از انواع گلوله های انواع تفنگها را به نمایش گذاشته و برای اینکه درون آنها به خوبی دیده شوند، گلوله ها از میان برش داده شدهاند، درواقع مقطع عرضی گلوله ها موضوع این مجموعه عکس هستند.گلوله 9 میلیمتری، گلوله شاتگان و دیگر انواع گلوله ها در این مجموعه عکس نه تنها تنوع مهمات را نمایش میدهند، بلکه پیچیدگی ساختار آنها را نیز به نمایش میگذارد.پرلمن سال گذشته به این فشنگهای نیمه شده دسترسی پیدا کرد، زمانی که از انبار مهماتی در کوهستان آلپ بازدید میکرد. وی از متخصصان مهمات در این انبار درخواست کرد تا گلوله ها را به دو نیم تقسیم کنند تا وی بتواند از آنها عکسبرداری کند.
 

yasi

عضو
تصاویر دیدنی؛ زاویهای شاعرانه از پدیده های ساده علمی


هنر و علم معمولا دو حوزه کاملا مجزا از یکدیگر به شمار میروند، اما ترکیب این دو با یکدیگر میتواند نتایج شگفت انگیزی از خود به جا بگذارد. دانشمند و عکاسی سوئیسی با آگاهی از این نتایج مجموعهای زیبا از عکسهای علمی هنریاش را منتشر کرده است.


 1. [*=center]
  [*=center]
  [*=center]
  [*=center]
  [*=center]
  [*=center]
  [*=center]
  [*=center]
  [*=center]
  [*=center]
  [*=center]
  [*=center]
  [*=center]
  [*=center]
  [*=center]
براساس گزارش CBS، فابیان اوفنر عکاس و دانشمند سوئیسی تلاش کرده تا در این مجموعه علم و هنر را با یکدیگر تلفیق کند. وی معتقد است علم معمولا دیدگاهی عقلانی دارد و در مقابل هنر با احساسات در ارتباط است. وی برای ترکیب این دو در قالب یک فریم عکس و خلق تصاویری که بتوانند به صورت همزمان با مغز و قلب بیننده ارتباط برقرار کنند بسیار تلاش کردهاست.اوفنر برای خلق این مجموعه از تکنیکهای مختلفی استفاده کردهاست،از آن جمله میتوان به استفاده از امواج صوتی، استفاده از نیروی باد و بهکار گیری تکنیکهای مختلف عکاسی اشاره کرد. وی در این تصاویر از آبرنگ، مایعات فلزی و مغناطیسی، حباب صابون و دیگر مواد استفاده کردهاست.اوفنر میگوید تلاش داشته تا پدیدههای ساده علمی از قبیل مغناطیس، امواج صوتی و خواص فیزیکی ماده را به شکلی شاعرانه و از زاویهای بدیع به نمایش بگذارد.
 

yasi

عضو
ببینیدشان؛ بیرون از قفس

بدون شرح؛ اندکی در دنیای رنگ، و تماشای حرکات و رفتارهایی که دلایل آنها را هم خودشان میدانند و بس!


حیات وحش
بدون شرح !
 • [*=center]

  [*=center]

  [*=center]

  [*=center]

  [*=center]

  [*=center]

  [*=center]

  [*=center]

  [*=center]

  [*=center]

  [*=center]

  [*=center]

  [*=center]

  [*=center]
 

yasi

عضو
برندگان عکاسی با آیفون


ظهور آیفون و گوشیهای هوشمند به هر فردی این فرصت و امکان را میدهد تا با عکاسی با این دستگاه به یک عکاس حرفهای تبدیل شود.

عکاسی با آیفون
رتبه اول عکاسی از گل: تصویر دسته گل جذاب در یک چشم انداز توسط بریتا هرشامن از ویرجینیا گرفته شده است.
هفتمین سال رقابتهای عکاسی با آیفون سال 2013 هزاران نفر را در سراسر جهان به سوی خود کشاند. این مسابقه دارای برندگانی در موضوعات مختلف داشت.

قوانین این مسابقه بسیار ساده است. اول اینکه عکسها باید با دستگاه آیفون عکاسی شود. دوم اینکه تصاویر گرفته شده تنها با برنامههای این گوشی مانند؛ Hipstamatic یا Camerabag ، ویرایش و ادیت شوند. استفاده از برنامه های کامپیوتری مانند؛ فتوشاپ و غیره برای ویرایش این عکسها ممنوع است.
موضوعات مختلف این مسابقه نیز دستهبندی شدهاند و شرکتکنندگان باید موضوع عکاسی خود را انتخاب و تحت همان عنوان آن را ارسال کنند. به عبارتی، ارزیابی و رقابت عکاسان به صورت موضوعی است.

موضوعاتی چون؛ سفر، تصاویر بیجان، فصل، خواب، گل، پرتره، حیوانات، مردم پرندگان و....
ظهور آیفون و گوشیهای هوشمند به همه افراد این اجازه و فرصت را داد که به راحتی عکاسی کرده و با برنامهها موجود آن را ویرایش و ادیت کنند. با نگاهی به رقابتهای هفت ساله این مسابقه میتوان گفت،تعداد افراد آماتوری که با گوشیایفون خود عکاسی کرده و میکنند روز به روز بیشتر میشود و تصاویر آنها بسیار زیبا و هنری شات شده اند.


عکاسی و نقاشی توسط آیفون،نشان دهنده این است که دیگر هنر تنها در دست هنرمندان و عکاسی نیز تنها در انحصار عکاسان نخواهد ماند و هر فرد عادی و غیر حرفهای در هر سن و سالی که باشد، میتواند اثر هنری خاص خود را خلق کند البته به کمک فناوریهای عصر حاضر...
هنگامی که آیفون برای اولین بار به بازار معرفی شد، گفته میشود انقلابی بزرگ در زمینه های ثبت تصاویر و مستندسازی زندگی ما به وقوع پیوست.

چرا که هر فردی میتواند با یک گوشی کوچک که به دوربین و برنامه های خاص و با کیفیت بالا مجهز است، وقایع، رویدادها و... را به راحتی ثبت و ویرایش، دسترسی به اینترنت، اشتراک گذاری و آپلود و فوروارد کند. دستگاهی با این قابلیت به راحتی در جیب فرد قابل حمل است.
در حال حاضر از این دستگاه بیش از 250 میلیون در سراسر جهان فروخته شده است. این دستگاه جرقه ای کوچک برای روشن کردن نواوری و هنر درونی افراد عادی، پر مشغله و غیر حرفهای در عرصه هنر است.


این مسابقه هفت سال پیش برای ترغیب افراد در استفاده از امکانات آیفون راهاندازی شد و تا کنون یعنی تا سال 2013 هر سال به تعداد عکاسان، عکاسی با آیفون افزوده شده است. تصاویر گرفته شده توسط این دستگاه بسیار شگفتاور هستند و این نشان دهنده امکانات و قدرت آیفون است.
امسال این مسابقه از 38 کشور شرکت کننده داشت. هزاران نفری که زیباترین تصاویر خود را برای مسابقه ارسال کرده بودند. تصاویری که واقعا زیبا، الهام بخش و خیره کننده هستند.
 

yasi

عضو
عکاسی از زیر بندهای رخت
عکاس مقیم نیویورک، سیوان آسکایو، روزی در خیابانهای شهر قدم میزد که متوجه رختهای شسته شده رنگارنگی شد که اینجا و آنجا در بالای سرش از بندها آویزان بود.
او با الهام از آنچه دیده بود، این صحنه روزمره را به یک طرح عکاسی بدل کرد و در توقف گاه هایش در سراسر دنیا در مادرید، بارسلون، لندن، فلورانس، ونیز، و بوئنوس آیرس به اجرا در آورد.

او عنوان این طرح را "الفت زیر بندهای رخت" را گذاشت.

او میگوید: "رختهای شسته شده آویزان از آن چیزهای بسیار عادی هستند که مردم نادیدهشان میگیرند. اما هنگامی که واقعا میایستید و بر آنها متمرکز میشوید، به دیدی از چیزی دست مییابید که بسیار خصوصی و شخصی است."


طرح خانم آساکایو باعث جلب توجه بین المللی شده است و اکنون تقاضاهایی از مردم سراسر جهان برای عکس گرفتن از لباسهای شسته آویزانشان به او میرسد. اینها نمونه هایی از عکسهای او هستند:
 

yasi

عضو
مهم ترین وسایل مورد نیاز اوارگانشاید برای شما هم این پرسش مطرح شده باشد که اگر خانهتان در حال نابود شدن باشد و تنها بتوانید یک چیز را نجات دهید، چه چیزی را انتخاب میکنید؟


بسیاری از ما در عالم واقعیت در چنین موقعیتی قرار نگرفتهایم، اما 43.7 میلیون نفر آواره در سراسر جهان این قدر خوشاقبال نبودهاند، آنها مجبور شدهاند خانه و کاشانهشان به این علت که در معرض تهدید آزار، جنگ و خشونت بودهاند، را رها کنند و بگریزند.


برایان سوکول، عکاس، برخی از چنین افرادی را به تصویر کشیده است که مجبور شدهاند تصمیمگیری سخت رها کردن خانه و زندگیشان را برای حفاظت از خودشان و خانوادهشان را انجام دهند.


این عکاس این رشته عکسهای سیاه و سفید برای سازمان آوارگان سازمان مللبه نام "مهمترین چیز" آوارگانی از سوریه، مالی، وسودان را به تصویر کشیده است که مهمترین داراییشان را در کنار دارند.
 

yasi

عضو
چهره دیگر لس آنجلس

لس آنجلس شهری است که افراد یا عاشقش میشوند یا از آن متنفرند- و نظرات جهانی درباره این شهر به همان اندازه مردمی که در آن زندگی میکنند، در دو دوسته مخالف قرار میگیرد.


با اینکه این شهر به خاطر شمار فراوان افراد مشهور و ثروتمندش شناخته شده است، اما در عین حال به خاطر شمار بسیار بیخانمانهای رنجکشیدهاش که در حاشیه های شهر زندگی میکنند، نیز شهرت دارد. و این گرایش متناقض چیز جدیدی نیست، نویسندگان برجسته آمریکایی مانند جک کروآک و استرلینگ هایدن از این شهر عجیب با حسی از شگفتی، عشق و نفرت بهتآور سخن گفته اند.
مایکل فرو، عکاس و گرافیست مقیم نیوزیلند در سفری که اخیرا به آمریکا و هالیوود داشت، دوربینش را بر روی این زجرکشیدگان در این شهر آیکونیک متمرکز کرده است.
این رشته عکسها با کار طراحی گرافیک معمول او که معمولا شامل تصویرسازی مثبت و شاد با استفاده باسلیقه از حروف چاپی است، کاملا متفاوت است. تصاویر او رنج و روح این مردمان را ثبت کرده است. برای او مانند بسیاری از ساکنان کشورهای غربی تصور اینکه در کشوری افراد مریض و دچار اختلال روانی را در خیابانها رها باشند، سخت است.اینها نمونه های از عکسهای لس آنجلسی این عکاس هستند:
 

yasi

عضو
ماجراهای تخته سیاه مادر خلاق
آنا افتیمی عکاس، برای اعلام تولد نوزاد پسرش میخواست کاری به یادماندنی و متفاوت انجام دهد.


او و شوهرش فکرهایشان را روی هم ریختند، و تصمیم گرفتند نوزاد پنج روزهشان را در پسزمینه صحنههای کشیده شده با گچ روی یک تخته سیاه قرار دهند و به این ترتیب توانستند این عکسهای جالب را که هر کدام ماجرایی را بیان میکنند، از او بگیرند.


همه این صحنهها با گچ واقعی روی تخته سیاه کشیده شده است، برای اینکه نوزادان ناراحت نشوند، عکس آنها روی سطوح نرم گرفته شده است، و بعد با تکنیکهای دیجیتال عکس نوزادان به پس زمینه اضافه شده است.


 

yasi

عضو
تصاویر شگفتیها و زیباییهای زمین؛ گوشه و کنار جهان از دید مسافرانشگفتیها و زیبایی های زمین در این دور از مسابقه عکاسی مسافران نشنالجئوگرافی به خوبی و ظرافت به تصویر کشیده شده است.


مسجد شیخ زاید
بازتاب مسجد بزرگ شیخ زاید در چشمه اس که در برابر آن قرار گرفته است


بر اساس گزارش میل آنلاین، در این دور از مسابقات عکاسی نشنال جئوگرافی، فارغ از اینکه عکاس آماتور است یا حرفهای، هزاران قطعه تصویر از سرتاسر جهان در چهار بخش از جمله پرتره، مناظر خارجی و لحظات اتفاقی شرکت داده شدهاند.
برنده این دور از مسابقات نشنال جئوگرافی سفری 10 روزه به جزیره گالاپاگوس را به عنوان جایزه خواهد داشت و همچنین عکس وی در مجله مسافر نشنال جئوگرافیی منتشر خواهد شد. جایزه رتبه دوم کارگاه عکاسی هفتروزه این مجله و جایزه رتبه سوم سفری 6 روزه دریایی خواهد بود.به گفته کیث بلوس دبیر مجله مسافر نشنال جئوگرافی این رقابت عکاسی امسال 25 ساله میشود و تنها مسابقه عکاسی در سفر در جهان است که از چنین قدمتی برخوردار است.
 
آخرین ویرایش:

yasi

عضو
عکس روز: یکشنبه 29 دی 1392


آتش بازی در دبی


آتشبازی های شب اول ژانویه سال ۲۰۱۴ در بخشهای متفاوت شهر دبی از "پالم جمیره" گرفته تا "برج خلیفه" رکود جهانی جدیدی را به جای گذاشت. از هزینه های این مراسم در این کشور کوچک مسلمان نشین خبری مخابره نشده است.


این آتشبازی های در مدت زمانی 6 دقیقه گستره ای 100 کیلومتری در ساحل دبی از جمله مجمع الجزایره ای مصنوعی کنار ساحل و برج خلیفه، بزرگترین برج جهان را در برگرفت.


براي نمايش در سايز اصلي بر روي نوشته كليك كنيد ، مشخصات تصوير هست 600 در395 پيكسل . 
آخرین ویرایش:

yasi

عضو
دنباله بهشت؛ محبوب ترین عکس ۲۰۱۳«دنباله بهشت» نام عکسی است که در سال ۲۰۱۳ عنوان پربیننده ترین تصور را کسب کرد


به گزارش سیتنا، این عکس زیباییهای زیادی را در خود جمع کرده است، آسمان شب و ستارگان بیشمار، کهکشان راه شیری که به صورت زیبایی منطبق بر یک پلکان شده است، سایه یک فرد در انتهای پلکان و نوری که او را احاطه کرده است. همه اینها این حس را القا میکنند که شخص از پلکانی به سوی نور و بهشت در حال بالا رفتن است.این عکس توسط "توماس زیمر" در یکی از شبهای سرد ماه نوامبر در جزیره "سیلت" آلمان در دریای شمال گرفته شده است.

عکاس در حالی که بدون دستکش بین ساعت ۴ تا ۸ شب مشغول گرفتن عکس بود، دستهایش کرخت شده بودند و خسته و گرسنه بود، ناگهان توجهاش به این سوژه استثنایی جلب شد.

توماس در انتهای پلکان چوبی، راه شیری را دید، ماه هنوز بیرون نیامده بود و راه شیری تلآلوی خاصی داشت، لحظه ای درنگ کرد و حس کرد که اگر از نور فلاش در انتهای پلکان استفاده کند، عکس با معناتر میشود.

اما باز هم عکس چیزی را کم داشت، سایه یک نفر در انتهای پلکان، توماس چون تنها بود، تایمر دوربین را تنظیم کرد، به انتهای پلکان رفت و این عکس را ثبت کرد. عکس با جلوه های فتوشاپ به صورت جزئی ویرایش شد و سپس منتشر شد.عکسی که البته بعدا سر از فیسبوک، توییتر، پینترست و تامبلر درآورد و بدون ذکر نام عکاس حتی در روزنامه ها و روجلد کتابها هم چاپ شد.
 

yasi

عضو
عکسهای قدیمی دیجیتالی از ایرانکتابخانه انگلیس مدتی است که دست به دیجیتالی کردن عکس های قدیمی، مدارک، اسناد و طرح ها از کتاب های قدیمی موجود در کتابخانه کرده و آنها را به صورت آنلاین در اختیار علاقمندان تاریخ قرار داده است.این کتابخانه تاکنون بیش از یک میلیون عکس و طراح های تاریخی از کشورهای مختلف را اسکن کرده و در سایت flickr قرار داده است. جالب است بدانید که در میان این تعداد اسناد منتشر شده توسط کتابخانه انگلیس؛ عکس ها، طرح ها، اسناد و نقشه های قدیمی از ایران هم وجود دارد که در نوع خود بی نظیر هستند.همشهری آنلاین تعدادی از این عکس ها و اسناد چون نقشه را برای شما انتخاب کرده است دیدن آنها نه تنها خالی از لطف نیست بلکه ضروری نیز است. به خصوص نقشه های قدیمی که کتابخانه این کشور به صورت سند رسمی ارائه داده است بسیار گویا است. در این نقشهها نام "پرشین گلف" (خلیج فارس) به چشم میخورد... مادر بزرگم همیشه میگفت؛ " آدم دروغ گو همیشه کم حافظه است"... نظر شما چیه؟ چگونه افراد می توانند اسناد و مدارک دولتی و تاریخی کشور خود را این گونه به صورت علنی انکار کنند. عجیب نیست؟!کوه دماوند از محل استقرار عشایر دره لار

تهران و برج و باروی شمیران

آثار به جا مانده از پرسپولیس

تعداد زیادی نقشه از ایران در سایت بود. یکی از آنها را انتخاب کردیم. به نام "خلیج فارس"یا "پرشین گلف"در بخش آبی توجه کنید.

یکی از عمارات شاه در انزلی

بازار تبریز

بانوان ایرانی

کرسی و افراد خانواده دور آن جمع هستند

دختران مسیحی با کوزههای آب

بازار رشت - گیلان

کشاورزان درحال کار
 
آخرین ویرایش:

yasi

عضو
گزارش تصویری از بارش برف در تفتِ یزد
بارش برف در استان یزد موجب شادی همه مردم شد و شهرستان تفت به سبب ییلاقی بودن و شرایط آب و هوایی مناظر زیبایی را در روز برفی به خود اختصاص داد.
تفتِ زیبای برفی
عکاس حمید نجفی 
آخرین ویرایش:
بالا