• سلام دوستان کام به کام از اولین روز ماه مبارک رمضان دوباره شروع به فعالیت کرده است امید واریم که هیچ وقت دیگه این فعالیت قطع نشود و همیشه مستمر باشد با امید روزای بهتر

کاهش خطر مرگ ناشی از امراض قلبی با حمام سونا

ghasedak

عضو
کاهش خطر مرگ ناشی از امراض قلبی با حمام سونا
نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد عرق کردن در حمام سونای داغ آرامبخش بوده و می تواند برای سلامت قلب مفید باشد.
پزشکان فنلاندی دریافتند مردانی که عادت به استفاده از سونا دارند، کمتر بر اثر ابتلا به بیماری های قلبی جان خود را از دست می دهند. همچنین در صورتی که مردان در طول هفته به دفعات بیشتر و هر نوبت مدت زمان بیشتری از حمام سونا استفاده کنند خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی در آنان کمتر می شود.
دکتر پاول تامپسون از بیمارستان هارت فورد گفت:
با توجه به این مطالعه متخصصان باید در مورد نگرانی از قرار گرفتن بیماران قلبی در معرض گرمای موجود در حمام سونا تجدید نظر کنند. همچنین به عنوان یک متخصص قلب مانع از آن نمی شوم تا این بیماران از حمام سونا استفاده کنند و شاید لازم نباشد بیمارانمان را خیلی محدود کنیم.
در حالی که در این مطالعه رابطه بین استفاده از حمام سونا و بهبود سلامت قلب مشاهده شد اما نمی توان رابطه علت-معلولی بین این دو فاکتور را تایید کرد.
دکتر الیوت آنتمن سخنگوی انجمن قلب آمریکا گفت:
هنوز مطمئن نیستیم که حمام سونا همچنین به طور قطع علت کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی در افرادی باشد که از آن استفاده کرده اند.
به گزارش هلث دی نیوز، در این مطالعه بیش از 2300 مرد میانسال از فنلاند شرقی مورد مطالعه قرار گرفتند. همچنین وضعیت سلامتی آنان برای مدت دو دهه ارزیابی و مشخص شد که استفاده مرتب از حمام سونا خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

منبع : ایسنا
 
بالا