• سلام دوستان کام به کام از اولین روز ماه مبارک رمضان دوباره شروع به فعالیت کرده است امید واریم که هیچ وقت دیگه این فعالیت قطع نشود و همیشه مستمر باشد با امید روزای بهتر

افزایش قیمت نفت در پی اعتصاب در آمریکا

ALI

عضو
به گزارش روابط عمومی انجمن کام به کام و به نقل از واحد مرکزی خبر: بهای هر بشکه نفت خام سبک برنت که از آن به عنوان مرجع برای قیمت گذاری دیگر انواع نفت در بازار اروپا استفاده میشود، برای تحویل در ماه مارس با یک دلار و 59 سنت افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به 54 دلار و 58 سنت رسید.

قیمت این شاخص نفتی حتی در ساعت 11 به وقت گرینویچ به هر بشکه 55 دلار و 62 سنت نیز رسید که چنین افزایشی از چهار ماه پیش تاکنون سابقه نداشت.

اعتصابی که به دستور اتحادیه صنفی usw در آمریکا آغاز شده، فعالیت 9 پالایشگاه را مختل کرده است و همین امر باعث شد قیمت نفت در معاملات صبح امروز به طور قابل توجهی افزایش یابد.

کارشناسان مسائل نفتی می گویند ادامه این اعتصاب باعث شده است از ظرفیت پالایش پالایشگاه های آمریکا حدود 10 درصد کاسته شود.

به باور بسیاری از ناظران روند کاهش تولید نفت ادامه خواهد داشت و این امر بدون شک زمینه ساز افزایش قیمت نفت در بازار جهانی خواهد شد.

کارشناسان بانک مورگان استانلی می گویند همین که شمار سکوهای نفتی در آمریکا کاهش یافته است نشان دهنده آن است که تولید نفت در این کشور در آینده ای نزدیک کاهش خواهد یافت.
 
بالا