• سلام دوستان کام به کام از اولین روز ماه مبارک رمضان دوباره شروع به فعالیت کرده است امید واریم که هیچ وقت دیگه این فعالیت قطع نشود و همیشه مستمر باشد با امید روزای بهتر

افتخاری ویژه برای ورزش ایران+عکس

NeDa

عضو
[h=1][/h] محمد پورغلامى نژاد موفق شد به عنوان اولين غير چيني در جهان دان ٨ ووشو را کسب کند.
مجله اینترنتی کام به کام به نقل از فرهنگ:محمد پورغلامى نژاد اولين دارنده دان ٨ ووشو در جهان است كه مليت چينى ندارد. كسب اين افتخار را به ايشان و فدراسيون ووشو ايران تبريك اعلام می کنیم.

براساس نتايج دوره آزمون درجات فنى ووشو كه در كشور چين انجام پذيرفت، محمد پورغلامى نژاد پس از گذراندن آزمونهاى مختلف فنى، شفاهى، دفاع تز و دارا بودن سوابق مهم فعاليت هاى مؤثر ملى و بين المللى در امور مختلف ووشو و نيز طى سنوات هشت ساله از دريافت دان قبلى (هفت) موفق به دريافت درجه دان ٨ شد.

مراحل اين آزمون توسط گروه رسمى پروفسورها و اساتيد بزرگ، چن شون آن دارنده دان ٩، لى شائو جون دارنده دان ٨ و چن گورو رنگ دارنده دان ٨ كه وی نايب رئيس انجمن ووشو چين و رئيس كميته فنى آسيا نيز است، انجام پذيرفت.آخرين درجه ووشو دان ٩ يا در اصطلاح چينى دوان ٩ ( نشان اژدهاى طلائى) است كه با شرائط خاص و به افرادى كه بيش از نيم قرن فعاليت مؤثر در اين ورزش داشته و داراى حداقل ٦٥ سال سن باشند اعطا مى شود.

پورغلامى در كارنامه خود ٤١ سال فعاليت مستمر در هنرهاى رزمى، هشت سال سابقه در هيئت رئيسه فدراسيون جهانى و ١٦ سال سابقه عضويت و نايب رئيسى كميته فنى آسيا را داشته و از ابتداى تأسيس فدراسيون در ايران عضو هـيئت رئيسه و كارشناس خبره آن است.وی دبیرکلی فدراسیون ووشو غرب آسیا را نیز برعهده دارد.
 
بالا