• سلام دوستان کام به کام از اولین روز ماه مبارک رمضان دوباره شروع به فعالیت کرده است امید واریم که هیچ وقت دیگه این فعالیت قطع نشود و همیشه مستمر باشد با امید روزای بهتر

نسل جدید هواپیماهای فوق العاده پیشرفته + تصویر

NeDa

عضو

تولید هواپیمایی که هم بتواند بار زیادی را جابجا کند و هم نیاز به باند فرودگاهی برای پرواز نداشته باشد و هم اینکه بتوان روی مسیر جادهای حرکت کند از آرزوهای بشر بوده است.
به گزارش مجله اینترنتی کام به کام به نقل از باشگاه خبرنگاران، اساسا طرحی که Krossblade آریزونا ارائه کرده است، هواپیمای هیبریدی الکتریکی تولید شده است که هم هواپیماست و هم کوادوکوپتر و هم اینکه میتواند روی جاده به خوبی حرکت کند.به گفته مهندسان این طرح، هواپیماهای معمول خیلی سریعاند، از لحاظ سوختی مناسبند، و میتوانند بارهای سنگینی را با خود حمل کنند، اما نمیتوانند بدون باند فرودگاهی پرواز کنند؛ در مقابل هلیکوپترها میتوانند بدون نیاز به باند روی هر نقطهای فرود آیند، اما سرعت آنها کم است، برای مسیرهای طولانی مناسب نیستند، و بار زیادی را هم نمیتوانند حمل کنند. بر این اساس این طرح جدید همهٔ محدودیتهای این دو وسیله پروازی را از بین میبرد.هواپیمای SkyCruiser با دو موتور به قدرت ۱۵۰ اسب بخار، پرواز عمودی درجا، و چهار ضامن بار بر بیرونی قادر است بار زیادی را با خود حمل کند. طول این هواپیما با احتساب بالهای آن ۹. ۵ متر است و همچنین میتواند با چرخهایی که دارد با سرعت ۱۱۲ کیلومتر در ساعت روی سطح جاده تبدیل به خودروی سواری هم شود.
 
آخرین ویرایش:
بالا