• سلام دوستان کام به کام از اولین روز ماه مبارک رمضان دوباره شروع به فعالیت کرده است امید واریم که هیچ وقت دیگه این فعالیت قطع نشود و همیشه مستمر باشد با امید روزای بهتر

شکار فجیع گرازها در لرستان +تصاویر

NeDa

عضو
[h=1][/h]​
رئیس اداره محیطزیست الشتر گفت: با شکار گراز، پلنگ شکار خود را از دست داده و به دام دامداران پناه می‎آورد و موجب خطر برای خود و انسان‎ها می‎شود.

به گزارش روابط عمومی کام به کام به نقل از مشرق، طاهر فتح‎الهی در جمع خبرنگاران بیان کرد: یگان اجرایی اداره محیطزیست الشتر طی گشت و کنترل در مناطق تحت مدیریت این واحد چهار متخلف شکار و صید که از استان‎های همجوار به قصد شکار گراز به استان آمده بودند را به همراه چهار اسلحه شکاری و سه قلاده سگ شکاری دستگیر کردند.

وی اضافه کرد: این شکارچیان در منطقه مرشدآباد به کمک سگ‎های شکاری اقدام به شکار چهار رأس گراز وحشی کرده بودند. فتح‎الهی ادامهداد: متأسفانه با اینکه شکار گراز برای تمامی مسلمانان حرام است اما چند سالی است توسط شکارچیانی از استان‎های همجوار این کار صورت می‎گیرد.

رئیس اداره محیطزیست الشتر با اشاره به نقش گراز در طبیعت گفت: این حیوان نقش تعیین کننده‎ای برای طبیعت به خصوص در هرم غذایی پلنگ دارد و شکار آن باعث می‎شود که پلنگ غذای خود را از دست داده و به دام دامداران پناه آورد و موجب خطر برای خود و انسان‎ها شود. وی تصریح کرد: همچنین گراز احیای درختان و تقویت خاک را به وسیله پوزه قدرتمندش انجام می‎دهد.

کامران سپه‎وند، کارشناس حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان درباره شکار این گرازها به ایسنا گفت: در ازای هر رأس گراز وحشی مبلغ دو میلیون به عنوان ضرر و زیان وارده دریافت می‎شود و متأسفانه این مبلغ هیچ‎گونه بازدارندگی به دنبال ندارد. وی اضافهکرد: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان ذیربط درخواست می‎شود نرخ‎های جدید ضرر و زیان وارده به محیطزیست را مورد تجدیدنظر قرار دهند تا مجازات، حالت بازدارندگی را در پی داشته باشد.

سپه‎وند اظهارکرد: مجوز برای شکار اینگونه جانوران به اقلیت‎های مذهبی رسمی در کشور ارائه می‎شود اما این مجوز به مسلمانان داده نمی‎شود.


 

yasi

عضو
ولی شکار گراز صرفا جهت مصرف گوشت اون نیست!!!!!!
اکثر گرازها اگه توسط مسلمانها تلف میشن به علت خسارت زدن به مزارع هست و یا بعداز شکار جسد گراز رو به حال خود رها میکنن و یا چنانچه اقلیت مذهبی ای رو بشناسن بعهده اونا واگذار میکنن
و اگه گراز ها در منطقه ای به مزارع خسارت وارد کنن و غیر مسلمان تو اون منطقه نباشه , کشاورزها نمیتونن شاهد خسارت های وارده باشن!!!!!

حالا بماند این مورد پیش امده
بنظر من مسئولینی که این حکم رو صادر کردن لطف کنن به کشاورزان سراسر کشور , لیست اقلیت های مذهبی و شکارچی اطرافشون رو صادر کنن و در اختیار کشاورزان قرار بدند که مطمئنم شدنی نیست [بیخیال]
 
بالا