• سلام دوستان کام به کام از اولین روز ماه مبارک رمضان دوباره شروع به فعالیت کرده است امید واریم که هیچ وقت دیگه این فعالیت قطع نشود و همیشه مستمر باشد با امید روزای بهتر

ساخت خمیردندان پیشگیری از بیماری های لثه

yasi

عضو
[h=3] ساخت خمیردندان پیشگیری از بیماری های لثه
[/h] :
محققان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به طراحی و ساخت خمیر پیشگیری دندانپزشکی شدند.


به گزارش مهر، خمیر پیشگیری دندانپزشکی توسط دکتر حمیدرضا عرب، دکتر امیر معین تقوی، دکتر مجید رضا مختاری و دکتر سید محمد درهمی از اعضاء هیئت علمی دانشکده داروسازی طراحی و ساخته شده است.

دکتر حمید رضا عرب دانشیار گروه پریودانتیکس در این زمینه گفت: خمیر پیشگیری دندانپزشکی مادهای است که برای درمان و پیشگیری از گسترش بیماریهای پریودنتال (بیماریهای لثه) کاربرد دارد.

در حال حاضر این ماده از خارج از کشور وارد میشود. بومیسازی و خودکفایی ماده در صورت تولید و وجود ترکیباتی از جمله فلوراید به منظور کمک به پیشگیری از پوسیدگی دندان از جمله مزایای این ماده میباشد.

این ماده در حال حاضر در مراحل تست بالینی و آزمایشات کلینیکی قرار دارد، در صورت انجام مراحل نهایی میتواند جایگزین مناسبی برای مواد وارداتی باشد.

وی مدت اجرای این طرح مطالعاتی را 9 ماه اعلام کرد و اظهار داشت: این محصول با شماره 80239 در اداره ثبت اختراعات به ثبت رسیده است.همشهری آنلاین
 
  • Like
واکنش ها: t@j
بالا