تبلیغات کلیکی از جمله مدل های متداول تبلیغات آنلاین است. با توجه به افزایش استفاده از اینترنت و هم چنین تلفن های هوشمند یکی از بهترین راهکارها برای شناخته شدن برند استفاده از تبلیغات آنلاین مانند تبلیغات کلیکی است.در سال ۲۰۱۴ تبلیغات کلیکی حدودا ۴۵ میلیارد دلار از ۶۶ میلیارد دلار کل درآمدهای گوگل را به خود اختصاص داده است و این مبلغ در سالهای بعد بیشتر نیز شده است.

تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات کلیکی (pay per click یا PPC ) به روشی در تبلیغات آنلاین گفته می شود که شما تبلیغ خود را توسط سرویس دهنده این نوع تبلیغات در سایت و یا اپلیکیشن قرار داده و به ازای کلیک و توجه کاربران به تبلیغ و محصول خود مبلغی را پرداخت می کنید.

انواع تبلیغات کلیکی

از جمله انواع تبلیغات کلیکی می توان از تبلیغات بنری و متنی نام برد.

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری (banner advertising) به صورت نمایش بنرهای گرافیکی و لینک دادن آن به سمت یک صفحه ای خاص (وبسایت یا صفحه دانلود اپلیکیشن) بر روی وبسایت یا اپلیکیشن ناشر تبلیغ انجام می شود. تبلیغات بنری با توجه به ویژگی های گرافیکی و توانایی جلب توجه کاربران برای معرفی کسب و کارهای آنلاین و آفلاین ، انتقال ترافیک و افزایش شهرت برند جایگاه ویژه ای بین استراتژی های مختلف تبلیغات دارد.

تبلیغات متنی

تبلیغات متنی نوعی تبلیغ اینترنتی نسبتا ارزان است .تبلیغ متنی همان قرار دادن لینک سایت شما به همراه متنی در توضیح کسب و کار شماست. این روش تبلیغات نیز به رونق کسب و کار و شناخته شدن برند شما کمک می کند.
اهداف و رویکرد های تبلیغات کلیکی در کسب و کار

معرفی محصول یا سرویس

با تبلیغات کلیکی می توانید محصولات یا سرویس های خود را به مخاطبین خود معرفی کنید.مخصوصا در صورتی که تبلیغات شما در سایت یا اپلیکیشن هایی که متناسب با محتوای آنان مشتریان بالقوه شما به آنها مراجعه می کنند ، قرار داده شود، می توانید مشتریان جدیدی را به استفاده از محصول خود جلب کنید.

افزایش فروش

با قرار دادن لینک دانلود اپلیکیشن و یا صفحه اطلاعات فروش خود در تبلیغات کلیکی می توانید مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید. هم چنین استفاده از تبلیغات کلیکی می تواند یادآوری خوبی به مشتریانی که از محصول شما استفاده کرده اند، به مراجعه مجدد برای خرید و استفاده از محصولات شما باشد.

آگاهی از برند (Brand Awareness)

حتی اگر مخاطب بر روی تبلیغ شما کلیک نکند، مشاهده تبلیغ باعث آشنایی بیشتر کاربران با برند شما می شود. این اولین و مهم ترین قدم در برندسازی کسب وکار شماست و با برندسازی است که می توانید جایگاه خود را در صنعت خود پیدا کنید.

سایز بنرها

برای چه سایزهایی باید طراحی کنید؟
طراحی بنرها بر مبنای سایزهای استاندارد یکی از مواردی پر اهمیت در تبلیغات کلیکی است. این ابعاد به شما این امکان را می‌دهند که بتوانید محتوای خود را به خوبی در آن‌ها بگنجانید. از طرفی تجربه ثابت کرده که این بنرها بهترین دید را برای مخاطبان دارند و آن‌ها هم می‌توانند از محتوا، برداشتی صحیح داشته باشند.

گارانتی کلیک‌ها

اعتماد از شما، تضمین کیفیت از ما
کلیک‌های غیر واقعی به واسطه تکنولوژی و تجربه تیم ای‌نتورک و استفاده از سیستم ضد تقلب ما به هیچ وجه محاسبه نمی‌شوند. زمانی که نمایش‌دهنده‌ای به هر طریقی قصد تشویق کاربران به استفاده از کلیک های تکراری، ربات یا کلیک‌های دزدی و... را داشته باشد، متوقف خواهد شد. ما همواره در تلاشیم تا با ارائه خدمات هدفمند و اثربخش، تجربه‌ کار با ای‌نتورک را به تجربه‌ای مفید تبدیل کنیم.

هدفمندی‌ها

هدفمندی درست برای رسیدن به مخاطبی درست
هدفمندی یکی از اصول افزایش اثربخشی در تبلیغات است. هر برندی برای تبلیغات خود، قسمتی از بازار را هدف می‌گیرد. اما نکته اصلی این است که تبلیغات دقیقاً در همان بخش از بازار عرضه شود. در تبلیغاتی با هدف ایجاد یک تاثیر خاص در مخاطب راه‌اندازی می‌شود، مخاطبان وب‌سایت‌های نمایش‌دهنده از خود وب‌سایت اهمیت بیشتری دارند.

0 دیدگاه