بهینه سازی تصاویر

در این قسمت از مقاله ی اموزش مقدماتی سئو شما را با روش بهینه سازی تصاویر اشنا خواهیم کرد.

 

بهینه سازی تصاویر چه تاثیری در سئو میگزارد؟

بهینه سازی تصاویر در سئو تاثیر به شدت مثبتی روی سئوی سایت شما میگزارد و یکی از ملاک های سئو میباشد . یکی از فواید بهینه سازی تصاویر , نمایش تصاویر در صفحه ی جست و جوی تصاویر در نتایج اول گوگل میباشد که این کار باعث افزایش ترافیک و بازدید کننده در سایت شما می شود .برای بهینه سازی تصاویر چند کار ساده و ضروری را باید انجام بدهید که در ادامه ی اموزش مقدماتی سئو به ان اشاره کرده ایم .

 

چگونه تصاویر را برای موتورهای جست جو بهینه کنیم؟

  1. اولین مورد برای بهینه سازی تصاویر انتخاب نام مناسب برای ان تصویر میباشد . نام تصویر باید به زبان انگلیسی و شامل کلمه ی کلیدی باشد یا برای هر مقاله و مطالبی که در سایت انتشار میکنیم نام تصویر را همان نامه کلمه ی کلیدی ولی به زبان انگلیسی انتخاب کنید. کلیه تصاویری که در این مقاله ی اموزش مقدماتی سئو  قرار گرفته اند همه بهینه شده میباشند .پس باید هر تصویری را ک انتخاب میکنیم باید ان را بهینه بکنیم .
  2. دومین نکته برای بهینه سازی تصاویر حجم تصاویر میباشد که نباید از تصاویر با حجم بالا در مقاله ی خود استفاده بکنیم . حجم تصاویر باید بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلو بایت باشد که در سئوی سایت تاثیر خیلی زیادی میگذارد. حجم زیاد در تصاویر باعث کاهش سرعت لود سایت و در نتیجه تاثیر منتفی در سئوی سایت میگزارد . پس بهتر است برای تصاویر سایت از عکس هایی با حجم پایین استفاده کنیم و برای کاهش حجم عکس از فتوشاپ توسط گزینه ی save for web حجم عکس ها را پایین بیاوریم .
  3. سومین مورد  در صفحه ی مطلب خود از عکس های مرتبط استفاده کنیم .
  4. و چهارمین مورد برای تصاویر خود Alt -tag قرار بدهیم.

0 دیدگاه