طراحی وب سایت شرکتی

این نوع وبسایت مناسب کلیه شرکتها و کسب و کارهای تولیدی و تجاری و بسیاری سازمانها است.

تمرکز اصلی در محتوای وبسایتهای شرکتی معرفی شرکت، زمینه های فعالیت، محصولات، خدمات، پروژه ها و مدیران شرکت، اخبار واطلاع رسانی و ارتباط با مشتریان و ثبت سفارش است.

طراحی گرافیکی این سایتها متناسب با حوزه فعالیت، آرم و نشان و محصولات شرکت است و از سایتهای کاملاً رسمی سازمانی تا طراحی هایی با هدف جلب نظر مصرف کنندگان متغیر است.

برخی از قسمت های مهم که در یک سایت شرکتی همیشه طراحی می شود  :

 1. صفحه درباره ما
 2. صفحه تماس با ما
 3. صفحه محصولات ، خدمات و یا پروژها
 4. اخبار و مقالات
 5. گالری تصاویر
 6. نظرات

در صورتی که می توان خیلی امکانات دیگر را به آن اضافه کرد ولی این امکانات باید به گونه ای باشد که نیازمندی سایت باشد و جوابگوی کاربران باشد

برای مثال می توان پرداخت اینترنتی و یا سیستم خرید و فروش آنلاین نیز طراحی کرد .

فواید طراحی سایت شرکتی

کسب درآمد از طریق داشتن وب سایت
در آمد خود را افزایش بدهید، درواقع می‌توانید به جای این که در یک شهر فعالیت کنید، فعالیت خود را به کل ایران و یا حتی جهان افزایش دهید. امروزه شرکتها و افراد بسیاری وجود دارند که به وسیله وب سایت فروشگاهی به فروش محصولات خود می‌پردازند و عمده درآمد آنها از طریق وب سایت و مشتریان آنلاین می‌باشد.
تبلیغات موثر به وسیله طراحی سایت شرکتی
هر بار که محصولات شما ارتقا پیدا می‌کنند، می‌توانید از طریق وب سایت خود به مشتریان اطلاع رسانی کنید. به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که هزینه ساخت بروشور برای محصول جدید شرکت شما هزینه خواهد داشت که بعد از چند بار تکرار این کار برای شرکت شما ضرر خواهد رساند. در بعضی از محصولات نیز دیگر مثل زمان قدیم تبلیغات در روزنامه‌ها و یا مجله‌ها کارساز نیست و باید به فکر طراحی سایت شرکتی حرفه ای باشید.
کاهش هزینه ها به وسیله طراحی سایت شرکتی
با طراحی سایت هزینه های تبلیغات شما کاهش پیدا خواهد کرد و شما ابزاری را در اختیار دارید که به مانند یک کاتالوگ چاپی است که قابلیت به روز رسانی دارد.
صرفه جویی در زمان به وسیله طراحی سایت شرکتی
اطلاع رسانی به مشتریان باعث از بین رفتن زمان و کاهش راندمان کاری کارکنان شرکت می‌شود. اما اگر قبل از حضور مشتریان در شرکت آنها با خدماتی که شماا می‌توانید ارادئه بدهید آشنا شوند.  در زمان خود صرفه جویی کرده اید.
بازاریابی درست و کارآمد
وب سایت شما بازاریابی است که 24 ساعته فعال می‌باشد و موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو بدون هزینه برای تبلیغات البته به جز سیستم Adwords از شما هزینه ای نخواهند گرفت.
ارتباط نامحدود با مردم
یکی از راه‌های فعالیت در خارج از مرزهای کشور داشتن یک سایت چند زبانه می‌باشد که می‌توان به راحتی تجارت خود را گسترش بدهید و به بیرون از مرزها فکر کنید و به فکر مشتریان خارجی باشید.

 

اصول راهنمای ما در طراحی وبسایتهای شرکتی

 • نیازهای مشتریان شما اولین اصل راهنمای ما در طرح ریزی سایت شماست.
 • خود را متعهد می دانیم که تنها زمانی کار شما را بپذیریم که بتوانیم با شما به ایده ای مشترک درباره سایت و نوع استفاده آن برسیم.
 • گرافیک سایت باید زیبا، پاکیزه و متناسب با فعالیت شما باشد. ظاهر سایت باید هویت شما را به روشنی بیان کند. سایت تجاری نباید شلوغ باشد.
 • قابل استفاده بودن برای مشتریان شما. اطلاعات سایت شما باید به صورت مختصر، مفید و به راحتی در دسترس مشتری باشد.
 • اطلاعات شرکت، فعالیتهای آن، اعضا و مدیران و مانند اینها باید برای مشتری در دسترس باشد.
 • اطلاعات تماس و امکان تماس با شما باید به ساده ترین وجه در اختیار مشتری باشد.
 • مشتری باید بتواند به راحتی بخشهای سایت شما را پیدا کند. نام گذاری و ارتباط هر بخش و صفحه سایت شما باید روشن باشد و دسترس به آنها باید به سریعترین و آسانترین شکلی انجام شود.
 • شما و مشتری باید از امنیت سایت اطمینان داشته باشید.
 • قابلیت تعامل با شبکه های اجتماعی برای بازاریابی شما ضروری است. شما باید در شبکه های اجتماعی حضور مناسبی باشید و سایتتان باید این ارتباط را نشان دهد.
 • طراحی واکنشگرا. بخش بزرگی از کاربران از طریق ابزارهای همراه به اینترنت متصل می شوند. سایت شما باید در این ابزارها نیز به خوبی نمایش داده شود. همچنین سایت شما باید در همه مرورگرهای شناخته شده درست نمایش داده شود.
 • پاسخگویی به کاربر. باید بخشی در سایت شما باشد که به سؤالهایی که مکرر برای مشتریانتان پیش می آید پاسخ دهد.
 • سرعت بالا. کاربر از سایتی که به سختی باز شود گریزان است.
 • مشتری باید امکان تعامل با سایت داشته باشد. وجود امکاناتی نظیر اشتراک در شبکه های اجتماعی، فید، بلاگ، خبرنامه، دیدگاه گذاشتن، نظرسنجی، ارسال پیام و هر راه دیگری که مشتری بتواند فیدبک خود را به شرکت منتقل کند مفید است.
 • سئو. بسیاری از موارد بالا در رتبه بندی سایت شما در نتایج جستجو مؤثرند. اما علاوه بر این موارد هم باید در طراحی سایت شما اصول سئو رعایت شود.
 • استفاده نکردن از روشهای منسوخ. قرار دادن فایل فلش یا فیلم یا پاپ آپ یا هر چیزی که خود به خود اجرا شود و مزاحم تجربه وب مشتری شود اشتباه است.
 • استفاده از نرم افزارهای به روز. سایتی که با جدیدترین تکنولوژیها طراحی شده باشد ماندگاری بیشتری خواهد داشت. به روز بودن در رتبه سایت، کاربرپسندی آن و امنیت آن بسیار مؤثر است.
 • آمار. وب سایت تجاری باید روشی برای تعقیب فعالیتهای بازدیدکنندگان داشته باشد. داشتن آمار تحلیلی از رفتار کاربران در برنامه ریزی کسب و کار شما بسیار مهم است.
 • بلاگ. ترجیح ما این است که سایتهای شرکتی نیز وبلاگی داشته باشند که مکرر و با مطالب مفید به روز شود. اگر نیروی لازم برای مدیریت وبلاگ دارید در سایتتان بخشی برای وبلاگ هم در نظر بگیرید. تعداد صفحات مفید سایت در رتبه بندی آن و جذب کاربران بیشتر مفید است.

 

 

 

 

.

0 دیدگاه