بهینه سازی محتوا

در این قسمت از مقاله ی اموزش مقدماتی سئو ما شما را با روش های بهینه سازی محتوا اشنا خواهیم کرد .

 

برنامه ریزی محتوا :

برنامه ریزی محتوا برای موتور های جست و جو بسیار مهم است به احتمال زیاد تاثیر فراوانی بر تعداد بازدید های شما خواهد داشت در ادامه ی اموزش شما را با این موضوع اشنا خواهیم کرد.

 

انتخاب موضوع :

در ابتدا برای محتوای خود باید یک موضوع انتخاب کنید و هدف خودتان را از تولید محتوا از قبل مشخص کرده باشید که برای چه این محتوا را تولید میکنید ؟؟

بهتر است در اولین قدم تصمیم بگیرید که در چه زمینه ای فعالیت بکنید و باید به این نکته توجه داشته باشید که در زمینه ای که بخواهید فعالیت خود را شروع بکنید باید در ان زمینه تخصص داشته باشید و به این نکته هم باید توجه

داشته باشید محتوایی که تولید میکنید باید بدرد بازدید کننده و مخاطبان شما بخورد نه موتورهای جستجوگر .

 

انتخاب عنوان :

در این قسمت از اموزش مقدماتی سئو شما را با چند نکته ی بسیار مهم در انتخاب عنوان مناسب اشنا خواهیم کرد .انتخاب عنوان یکی از موارد بسیار بسیار مهم در سئو میباشد . انتخاب عنوان مناسب باعث افزایش CTR و نرخ کلیک میشودبه عنوان مثلا وقتی کاربران کلمه ای را سرچ میکنند و شما در نتایج گوگل دیده شوید اگر عنوان شما جذاب باشد باعث میشود کاربرانبه سایت شما مراجعه بکند پس حتما از عنوان های جذاب استفاده بکنید.
 
 
 
 
 
چند نکته  در انتخاب عنوان مناسب :
  1.  در انتخاب عنوان مناسب حتما از کلمات سوالی استفاده بکنیم .(مثل کلمات چگونه  , چرا و…)
  2. عنوان باید شامل کلمه ی کلیدی باشد
  3. از عنوان های جذاب و تاثیر گذار استفاده بکنید .

 

انتخاب سر فصل های مناسب :

یکی از ساده ترین راه برای اضافه کردن ساختار از طریق سرفصل ها میباشد . سرفصل ها باعث تقسیم مطلب به بخش های کوچکتری میشود . همچنین از بولد کردن مطالب مهم  هم نیز میتوانید استفاده بکنید و یا میتوانید از تصاویر گویا  که مطالب شما را جذاب میکند استفاده کنید در مطالب خود حتما از تصاویر مرتبط با مطلب موضوعتان و یا اینفوگرافی استفاده بکنید.

 

Boldو یا های لایت کردن کلمات کلیدی :

در مقالات خود باید کلمات کلیدی را بولد و یا های لایت بکنید که این کار باعث مشخص شدن کلمات کلیدی در مقالات شما میشود که در سئو تاثیر مثبتی خواهد داشت . یک نمونه از این کار در مقاله ی اموزش مقدماتی سئو نشاد داده شده است .

 

لیست کردن مطالب :

مواردی که مربوط و مرتبط به هم هستن را میتوان به صورت لیست دراورد تا خواننده بدون سرگرمی مفهوم را درک کند.

 

لینک های داخلی :

لینک های داخلی سایت در سئو سایت تاثیر بسیار مهمی را دارد. لینک های داخلی به نویسنده بابت اطلاع بیشتر در مورد موضوعات محتلف کمک میکند مثلا در همین مقاله ی اموزش مقدماتی سئو روی همین کلمه لینکی قرار داده شده است که با کلیک بر روی ان کلمه وارد همان صفحه ای که لینکش را روی ان کلمه قرار داده ایم میشود .در مقالات خود حتما از لینک های داخلی استفاده بکنید زیرا ساختار وب ساختار عنکبوتی میباشد . حتما در مقالات خود به مقالات دیگر خود لینک قرار بدهید .

چند نمونه از لینک های داخلی مثل لینک دادن به مطالب مرتبط  ,  لینک دادن به سایت های دیگر , لینک دادن به صفحات دیگر و … . لینک دادن میتواند روی یک کلمه یا کلمات باشد  و یا میتواند بر روی یک تصویر باشد
لینک دادن به کلمات تاثیر بهتر و بازخورد بهتری دارد.

 

چگالی کلمات کلیدی

در هر مطلب یا مقاله نباید چگالی کلمات کلیدی بیشتر از حد مشخص شده باشد . اگر چگالی کلمات کلیدی شما بیشتر از حد مشخص که ۱ درصد میباشد باشدباعث اسپم شدن مطلب در گوگل و موتورهای جست جو گر میشود . چگالی کلمات کلیدی نباشید بیشار از یک درصد باشد مثلا در یک مقاله و مطلب ۱۰۰۰ کلمه ای کلمه کلیدی باید ۱۰ تا باشد .

0 دیدگاه