مزایای استفاده از وب سایت

در مقاله های قبل چرا ها و دلیل های داشتن یک وب سایت ( چرا باید یک وبسایت داشته باشیم ؟ ) را شرح دادیم حال می خواهیم با چهار مورد از مزایای استفاده از وب سایت ان هارا کامل کنیم

 

بازاریابی اینترنتی و کسب درآمد

اهمیت وجود یک بازاریاب برای هر کسب و کاری مشخص است و امروزه بسیاری از کسب و کار ها اقدام به استخدام افراد بازاریاب برای بهبود موقعیت خود می کنند. یک وب سایت هم اگر حرفه ای طراحی شده باشد به خوبی می تواند این نقش را برای شما ایفا کند و اقدام به بازاریابی و جذب مشتری کند. اما مزیتی که در این بین وجود دارد مربوط به هزینه ای می شود که شما صرف این کار می کنید. در حالت اول شما باید برای بازاریاب حقوق ماهیانه در نظر بگیرید. پس هر ماه این هزینه تکرار می شود. اما برای یک وب سایت ، شما فقط یک بار هزینه می کنید و یک دهم این هزینه سالی یک بار تکرار می شود (هزینه مربوط به تمدید فضای میزبانی و دامنه)

بازاریابی 24 ساعته

شما فقط یک نفر را به عنوان بازاریاب استخدام می کنید طبیعی است که ساعت کار مشخصی باید برای او تعریف کنید و نمی توانید انتظار داشته باشید بیشتر از آن برای شما بازاریابی کند. در مورد یک وب سایت حرفه ای اما اینطور نیست. سایت شما در تمامی ساعت های شبانه روز برای شما بازاریابی و اقدام به جذب مشتری خواهد کرد.

همیشه و همه جا در دسترسید

طبیعتا شما و همکارانتان ساعات مشخصی از روز را در دسترس مشتریان و کارفرمایان خواهید بود و بقیه آن را مشغول استراحت هستید. همچنین شاید زمانی که در مسافرت هستید دوست نداشته باشید در مورد کار صحبت کنید و به مشتریان پاسخ بدهید. اینجاست که می توانید روی کمک وب سایت خود حساب کنید. وب سایت شما در هر زمانی می تواند پاسخ مشتریان را بدهد ، حتی زمانی که شما مشغول استراحت هستید و یا در سفرید.

 

گسترش کسب و کار در حد جهانی

یک کسب و کار فیزیکی تا چه محدوده ای می تواند تبلیغ کند تا دیگران از وجود آن کسب و کار مطلع شوند؟ چقدر باید هزینه تبلیغات بدهد؟ آیا اصلا می تواند در حد جهانی خود را معرفی کند؟
اگر قصد دارید فقط با تبلیغات فیزیکی به این هدف دست پیدا کنید قطعا راه طولانی و پر هزینه ای را در پیش دارید. اما با وجود وب سایت های اینترنتی این امر خیلی راحت تر و کم هزینه تر امکان پذیر است. کافیست شما یک وب سایت حرفه ای داشته باشید که به خوبی سئو (بهینه سازی) هم شده باشد. در نتیجه زمانی که از سراسر دنیا در مورد زمینه کاری شما جستجو کنند ، سایت شما هم به عنوان یکی از نتایج معرفی می شود.

در نهایت با توجه به موارد گفته شده می توان نتیجه گرفت استفاده از یک وب سایت حرفه ای در هر کسب و کاری باعث رونق بیشتر و معرفی آن کسب و کار در سطح بسیار وسیع تری می شود.

0 دیدگاه