کام به کام جامع ترین شبکه نیازمندی ها و تبلیغات

سوالات کلیدی قبل از طراحی اپلیکیشن که باید از خود بپرسید

هدف از طراحی اپلیکیشن چیست؟

سوال ساده‌ای است اما پاسخ آن بستگی به شخصی دارد که در حال مکالمه با او هستید. آیا داشتن اپلیکیشن، برندسازی شما را بهبود می‌بخشد تا مشتریان جدید بدست آورید، یا اینکه باعث ارتقا وفاداری مشتریان می‌شود؟ فهمیدن اینکه کدام هدف یا اهداف مهم هستند، می‌تواند به طراحی یک اپلیکیشن که برای شاخص‌های عملکرد کلیدی خاص قابل بهینه‌سازی است، کمک کند. موفق‌ترین اپلیکیشن‌های موجود در مارکت‌ها، همه‌ی کارهایی از قبیل دانلود، گفتگو، فروش و … را انجام نمی‌دهند. بلکه بر روی یک یا دو خدمت به عنوان هدف اصلی تمرکز می‌کنند.

تجربه کاربری و نحوه گردش کاربر در اپلیکیشن چگونه است؟

اغلب اپلیکیشن‌هایی را از رقبا یا سایر برندهای موفق می‌بینیم و با خود فکر می‌کنیم: “این همان نمونه‌ای است که برای اپلیکیشن خود به دنبالش بودم”. تحلیل رقبا، یک کار اساسی برای تحقیق و برنامه‌ریزی است. اما درس‌هایی که ازین کار می‌گیریم بایستی برای ساخت یک تجربه جدید و منحصر به فرد برای برند شما استفاده شود، نه یک روش بازاریابی کپی‌برداری شده و دیکته شده. اپلیکیشن شما چطور می‌تواند کارهایی که کاربران قبلا هم انجام می‌داده‌اند را آسان‌تر کند؟ یک اپلیکیشن موبایل چطور می‌‌تواند در بهبود و تبدیل یک تجربه کاربری منحصر به فرد، به یک حس خوشایند موثر باشد؟ هنگامی که دید خوبی نسبت به اهداف داشته باشید، می‌توانید شروع به کار بر روی ترسیم معماری اپلیکیشن نمایید یعنی صفحات و نوع محتوایی که اپ را به یک ابزار کاربردی تبدیل می‌کند.

تامین محتوا چگونه خواهد بود؟

علم به اینکه محتوای شما از کجا می‌آید، قبل از شروع طراحی اپلیکیشن، باعث جلوگیری از بروز دردسرهای بسیاری خواهد شد. چه بخواهید محتوا را از خبرخوان تهیه کنید و چه وبسایت یا شبکه‌های اجتماعی خود را با اپلیکیشن همگام سازی کنید یا حتی روش جدیدی را خلق کنید، به هرحال بایستی در مورد نحوه تامین محتوا تصمیم گیری و اصطلاحا حساب و کتاب کنید. با این کار، یک دید واقع‌بینانه نسبت به میزان زمان و منابع مورد نیاز جهت حفظ و زنده نگه‌داشتن اپلیکیشن خود به دست خواهید آورد. بعد از این موارد، شما بایستی محتوای اپلیکیشن خود را بروز و تازه نگه دارید و تبلیغات به موقع و هدفمند ارائه دهید، در غیر این صوت بهتر است اپلیکیشن را رها کنید.

در مورد نگاه و احساس کاربر چه رفتاری خواهید داشت؟

اپلیکیشن‌هایی که در مورد یک برند هستند باید پیوستگی ایجاد کنند. می‌خواهید کاربران بدانند که از اپلیکیشن شما به درستی استفاده می‌کنند؟ با دستورالعمل‌های برندسازی آشنا شوید، از خواص دیجیتالی موجود تقلید کنید، یک محیط نرم افزاری که محقق‌کننده اهداف برند شماست ایجاد کنید. تغییرات ظریف در طراحی، از تصاویر هدر گرفته تا منوها، آیکون و تصاویر پس‌زمینه، می‌تواند تمام تفاوت‌ها در زیبایی ظاهری اپلیکیشن شما را ایجاد کند. برندسازی باید آیکون برنامه را نیز شامل شود، چرا که برای فروش و بازاریابی اپلیکیشن شما در مارکت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در نظر دارید اپلیکیشن شما شامل چه ویژگی‌ها و توابعی باشد؟

علاوه بر محتوا، ممکن است بخواهید اپلیکیشن‌تان فعالیت‌های خاصی را انجام دهد، مانند جستجو یا اتصال به شبکه‌های اجتماعی. اگر این‌گونه است باید قبل از شروع تصمیم بگیرید که چه چیزهایی نیاز دارید، به عنوان مثال دکمه تماس یا ارسال ایمیل، نقشه‌های منطقه‌ای، فرم‌ها یا ویجت‌های دیگر. بسته به اهدافتان ممکن است بخواهید برای دسته‌ای خاص از کاربران، محدودیت دسترسی ایجاد کنید. همه و همه باید قبل از شروع کار طراحی و ساخت اپلیکیشن به خوبی و به دقت برنامه‌ریزی و سنجیده شوند.

 

برای استعلام قیمت طراحی و نحوه انجام کار و راهنمایی های بعدی فرم زیرا کامل کرده و برای ما ارسال کنید لازم به ذکر هست شما نیاز به عضویت در سایت دارید .

 

SecImgSesF