٧ مرحله در ایجاد استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی

نکته : تایپ اولیه

1 - ایجاد اهداف بازاریابی رسانه های اجتماعی که بزرگترین چالش های شما را حل می کنند

اولین قدم در هر استراتژی این است که هر آنچه که می خواهید از تلاش های خود بیاموزید. بازاریابی رسانه های اجتماعی مانند ضربه زدن به یک کلید  نیست. در عوض، برنامه ریزی رسانه های اجتماعی باید مانند پختن غذای مورد علاقه تان باشد.

 

هنگامی که مواد تشکیل دهنده خود را دارید، شما یک دستور العمل و پیش فرض را دنبال می کنید! اما همیشه این مورد نیست. اگر مهمان دارید و نیاز به غذای بیشتر دارید چه باید بکنید؟ اگر کسی به یکی از مواد غذایی آلرژیک آلرژی دارد چه باید بکنید؟ ناگهان، هدف شما از پختن غذا میشود به  اطمینان از اینکه افراد کافی تغذیه شوند و برای همه قابل خوردن باشد.

 

به همین دلیل ایجاد اهداف برای بخش اول استراتژی رسانه های اجتماعی بسیار مهم است. در عین حال، بهتر است اهدافی را که می دانید قابل دستیابی هستند انتخاب کنید درخواست برای 1 میلیون دنبال کننده جدید Instagram در سال 2018 غیر واقعی است. با اهداف قابل دستیابی، احتمال بیشتری دارید که به طرح اصلی پایبند باشید .

 

همین دلیل است که مارک ها هرگز نباید بر روی هر کانال رسانه های اجتماعی که در استراتژی بازاریابی فعلی آنها امکان پذیر است، باشند. سعی کنید کانال هایی را که اهداف برند خود را به اهداف شما اهمیت می دهند، انتخاب کنید. سادگی می تواند شما را به راه طولانی برساند.

 

همچنین، فراموش نکنید که اهداف رسانه های اجتماعی خود را مستند نمایید. نه تنها مهم است بلکه به شما در ارزیابی کمک کند، و شانس خود را برای رسیدن به آنها بهبود می بخشد. بر طبق برخی آمارها، افرادی که اهداف خود را به حداقل می رسانند 30 بار موفق تر هستند.

 

2. تحقیق مخاطبان رسانه های اجتماعی شما

تقریبا 79 درصد از بزرگسالان از فیس بوک استفاده می کنند، اما مشتریان شما به طور فعال با نام تجاری شما در آن حضور دارند؟ درک مخاطبین خود برای یادگیری چیزهایی مانند افرادی که محصولات خود را خریداری می کنند، ضروری است که چه گروه سنی سخت ترین فروش را داشته باشد و چه میزان درآمد بیشتر از مشتریان بازگشت شما باشد؟ همانطور که برای رسانه های اجتماعی، این نیز به عنوان مهم برای دانستن مخاطبان خود است.

اول، برند شما باید به جمعیت شناسی کانال های ارزشمند اجتماعی خود نگاه کند. همانطور که قبلا ذکر شد، شما باید برای استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی خود اهدافی داشته باشید. به همین دلیل است که شما باید کانال هایی را که با اهداف شما بیشتر ارتباط دارند، مطالعه کنید.

 

برای کمک به یافتن کانال های تمرکز شما: نگاهی سریع به داده های جمعیت شناسی ضروری برای هر شبکه اصلی:

 

جمعیت شناسی ( دموگرافیک) فیس بوک عبارتند از:

کاربران زن (89٪)

18-29 ساله (88٪)

کاربران محلی و روستایی (هر کدام 81٪)

کسانی که درآمد کمتر از 30،000 دلار (84٪)

کاربران با تجربه تحصیل در کالج (82٪)

 

محبوب ترین جمعیت شناسی اینستاگرام عبارتند از:

کاربران زن (38٪)

18-29 ساله (59٪)،

کاربران محلی (39٪)

کسانی که درآمد کمتر از 30،000 دلار (38٪)

کاربران با تجربه تخصیل در کالج (37٪)

و...

 

3. شاخص های مهم خود را تعیین کنید

در حالی که معیارهای رسانه اجتماعی هدفمند شما ممکن است مهمترین گام استراتژی باشد، اغلب نقطه ای است که بیشترین مسیر را دارد. معیارهای غریب مانند تعداد پیروان و امثال همیشه برای اندازه گیری خوب است، اما آیا کل داستان برند شما را در رسانه های اجتماعی به شما می گوید؟

 

ما اغلب در تماشای دنبال کنندگان پیچیده می شویم و به عنوان حقیقت به یک مبارزات انتخاب می کنیم، اما این هوشمندانه است که گامی به عقب برداریم و معیارهای اجتماعی مرتبط با اهداف کلی خود را ارزیابی کنیم.

 

4. بررسی چشم انداز رقابتی اجتماعی

 

قبل از شروع به ایجاد محتوا، این واقعا هوشمندانه است که رقبای خود را بررسی کنید. ما این را قبل از فرآیند ایجاد محتوا قرار دادیم زیرا شما اغلب روش های جدیدی برای مشاهده محتوای خود با تجزیه و تحلیل آنچه که موفقیت شما را رقابت می کند، پیدا می کنید .

 

باز هم، ما همیشه اعتقاد داریم شما نباید ایده های رقبای خود را سرقت کنید، بلکه به یادگیری و رشد موفقیت و شکست خود می پردازید. پس چگونه این اطلاعات را پیدا می کنید؟ اولین قدم این است که ببینید کدام  رقیبتان در جایگاه اول قرار دارد؟

 

ساده ترین راه برای پیدا کردن رقبا از طریق جستجوی ساده گوگل است. نگاه کنید به کلمات کلیدی با ارزش ، عبارات و اصطلاحات صنعت خود را برای دیدن کسانی که نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر شما صابون های مختلف را فروختید، "صابون های طبیعی دست ساز" یک کلمه کلیدی عالی برای بررسی خواهد بود

 

شما می توانید خرده فروشان عمده مانند آمازون و حمام و ... را حذف کنید. کسانی را که در صنعت خود خاص هستند جستجو کنید. بعدا میخواهید ببینید چه کسی در جامعه فعال است.

 

5. ساخت و نگهداری محتوای رسانه های اجتماعی

 

آیا کسی گفت محتوا؟ این دروغ نیست، محتوای رسانه های اجتماعی برای استراتژی بازاریابی بسیار مهم است. با این حال، بهتر است قبل از برنامه ریزی مطالب از مراحل قبلی پیروی کنید بنابراین می توانید شروع به ساختن شما های (themes )موثر تر کنید.

برای شروع، توصیه میکنیم محتوایی را که به هویت برند شما مناسب تر است، ایجاد کنید. این به این معنی است که شما باید بدون داشتن یک استراتژی کامل در مواردی مانند دستیابی به آمار جمعیتی غیرقابل پیشبینی اجتناب کنید

لازم است که تعادل کامل بین محتوای هدف و همچنین تبلیغات بیش از حد پیدا شود. در حقیقت، 46 درصد از کاربران می گویند که اگر یک پیام تبلیغاتی بیش از حد وجود داشته باشد، یک نام تجاری را دنبال می کنند. علاوه بر این، 41 درصد از کاربران می گویند که می خواهند یک نام تجاری را به اشتراک بگذارند که محتوایی بیش از حد ناسازگار را به اشتراک گذاشته باشد.

 

6. با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید و نادیده نگیرید

کانال های رسانه های اجتماعی به عنوان شبکه ها ساخته شده اند. این به این معنی است که هدف اصلی آنها فضای گفتگو، بحث در مورد موضوعات و به اشتراک گذاری محتوا است. برند شما نمی تواند این عناصر اصلی "شبکه سازی" را فراموش کند و تلاش می کند تا اطمینان حاصل شود که مکالمه ها یا فرصت های تعامل بدون حضور خود ادامه یابند.

از طریق رسانه های اجتماعی، تنها با حضور و صحبت با مخاطبان خود، به عنوان یک نام تجاری احترام می گذارید. به همین دلیل است که مراقبت از مشتریان اجتماعی برای برند های مورد علاقه برای افزایش آگاهی مخاطبان بسیار مهم است. همه چیز در مورد تعامل است

 

7. پیگیری تلاش های خود را همیشه بهبود دهید

، در مورد استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی چقدر موفق بوده اید؟ بدون مداخله در تجزیه و تحلیل تلاش های شما، هرگز نمی دانید که چگونه یک کمپین بیش از دیگران است. از بالا نگاه کردن به فعالیت های رسانه های اجتماعی شما به چشم اندازها کمک می کند.

 

شما اهداف مهم خود، تنظیمات شبکه و معیارهای خود را پایین آورده اید - در حال حاضر زمان لازم برای اطمینان از تصمیمی درست است. دانستن اینکه انتخاب های مناسب را انجام داده اید، هنوز در رسانه های اجتماعی یک مشکل دشوار است.

 

در واقع، 46 درصد از بازاریابان B2B مطمئن نیستند که آیا استراتژی اجتماعی آنها درآمد واقعی خود را برای برند  خود ایجاد می کند. اما بازاریابان همیشه در تلاش هستند و به دنبال ارتباط کامل هستند. به همین دلیل است که اغلب متریک (80٪) برای بازاریابان استفاده می شود.

0 دیدگاه